Wes Anderson’ın The French Dispatch’den İlk Fragman

Hollywood
Wes Anderson’ın bol yıldızlı The French Dispatch filminden ilk fragman yayınlandı.

Son olarak stop-motion animasyon filmi Isle of Dogs‘a imza atan Wes Anderson, bu yıl yeni filmi The French Dispatch ile sinemaseverin karşısına çıkacak. İlk fragmanı seyirciyle buluşan The French Dispatch, Amerika’da 24 Temmuz’da vizyona girecek.

20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanan film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşananları beyaz perdeye taşıyacak.

Amerika’da filmlerin alacağı yaş sınırlarını belirleyen MPAA’in paylaştığı bilgiler, Wes Anderson’ın yeni filminin 18+ yaş sınırıyla vizyona gireceğini gösterdi. Filmin 18+ yaş sınırı almasının nedeni ise çıplaklık, müstehcen konuşmalar ve argo kullanımı.

Filmin IMDb sayfasında yer alan bilgiler kısa süre önce de güncellenmişti. Yeni eklenen bilgilere göre Wes Anderson’ın yeni filmi 4 saat 1 dakika uzunluğunda olacak ve iki parçaya bölünecek. Filmin ilk parçası 1 saat 57 dakika, ikinci parçası ise 2 saat 4 dakika olacak. Ancak görünen o ki Anderson’ın hikâyeyi istediği gibi beyaz perdeye yansıtabilmesi için 4 saat de yeterli olmamış. IMDb’de yer alan bilgilere göre 5 saat 25 dakikalık bir “yönetmenin kurgusu” versiyonu da yayınlanacak.

Anderson’ın yeni filmi Benicio Del ToroTilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Timothée Chalamet, Adrien Brody, Owen Wilson, Willem Dafoe, Mathieu Amalric, Jeffrey Wright, Christoph Waltz, Elisabeth Moss, Jason Schwartzman, Henry Winkler, Lois Smith ve Cécile de France gibi önemli isimleri bir araya getiriyor.

Filmde siyah-beyaz ve animasyon bölümlerin de yer aldığını görüyoruz. 20. yüzyılda Fransa’sının politik ve sosyal atmosferinin anlatılmasında ve zaman dilimindeki farklılıkların gösterilmesinde bu durumun kullanılması mantıklı hale gelmiş.

Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise belirsizliğini koruyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up