Bizimle İletişime Geçin

Dijital

WarnerMedia ve Discovery Tek Şirket Olmaya Hazırlanıyor

İki dev şirket resmi olarak birleşeceğini açıkladı.

Yayınlandı

tarihinde

WarnerMedia

Dünyaca ünlü iki dev medya şirketi olan WarnerMedia ve Discovery’nin tek bir mega şirket altında birleşeceği, şirketlerin CEO’ları tarafından duyuruldu.

WarnerMedia‘nın sahibi olduğu AT&T‘nin CEOsu John Stankey ile Discovery şirketinin CEOsu David Zaslav, dün gerçekleşen basın toplantısı ile iki dev medya şirketinin tek bir mega şirket bünyesinde birleşeceğini resmi olarak duyurdu.

İki şirketin birleşmesiyle kurulacak mega şirketin adı henüz belirsizliğini korurken, Discovery‘nin CEOsu David Zaslav‘ın yeni kurulacak ve başka bir ana firmaya bağlı olmayacak şirketin başına geçeceği de belirtildi. Şirket hisselerinin %71’i AT&T’de, %29’u ise Discovery’de olacak şekilde bölüştürüldüğü de yapılan açıklamalar arasında bulunuyor. Yeni projeleri merakla beklenen şirketin yönetim kurulu üyelerinin ise yedisini AT&T, altısının Discovery tarafından belirleneceği biliniyor.

AT&T‘nin sahibi olduğu WarnerMedia ile Discovery‘nin tek bir mega şirket altında toplanması Warner Bros., HBO Max, CNN, Discovery, TLC, Animal Planet gibi dev yayınlara imza atan medya kuruluşlarının tek çatı alında toplanmasını ifade ediyor.

Deadline

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dijital

BluTV Ödüllü Yerli Filmleri Arşivine Ekliyor

Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Güvercin ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

BluTV

Türkiye’nin streaming platformlarından biri olan BluTV arşivini genişletmeye devam ediyor. Türkiye’nin öne çıkan sanat filmlerini bünyesine dahil etmeye hazırlanan platform; Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Güvercin, Kumun Tadı ve Mavi Dalga gibi filmleri seyirciyle buluşturacak.

Yayın hayatına 2015 yılında başlayan BluTV ilgiyle takip edilen arşivini genişletmeye devam ediyor. Yerli-yabancı birçok filmi ve diziyi arşivinde bulunduran BluTV şimdi de Türkiye’nin öne çıkan sanat filmlerini bünyesine dahil edecek. Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Güvercin, Kumun Tadı ve Mavi Dalga gibi ödüllü filmleri seyirciyle buluşturacak olan platform, gelecekte sinemalarda gösterime girecek olan ödüllü yerli filmleri de ekranlara getirecek.

Yerli bağımsız sinemanın en iyi örneklerini seyircinin beğenisine sunacak olan platform, festival filmlerini ve uzun süredir merakla beklenen yerli bağımsız filmleri seçkisine ekleyecek.

Okumaya Devam Et

Dijital

Tivibu Haziran’da Babaları Unutmadı

Tivibu’dan Babalar Günü’ne özel seçki.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tivibu

Tivibu, haziran ayında komediden aksiyona bilimkurgudan festival filmlerine uzanan geniş bir seçki sunuyor. Tivibu’nun Babalar Günü’ne özel içerikleri de sinemaseverler için kaçırılmayacak filmleri ekranlara getiriyor.

Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu, haziran ayında bilimkurgudan aksiyona geniş bir seçkiyi izleyicisiyle buluşturacak. Haziranın üçüncü haftasındaki Babalar Günü’nü de unutmayan Tivibu, Seç İzle / Film / Tivibu Vitrin klasörü altında Babalar Günü’ne özel komedi ve dram türünde filmler sunacak.

Tivibu’nun haziran içerikleri arasında bilimkurgu sevenler için Yerçekimi ve Yıldızlararası filmleri öne çıkıyor. Yedi Oscar’lı Yerçekimi, uzayda uğradıkları kazanın ardından dünyaya dönebilmek için sınırlı sayıda şansları kalan iki astronotun kurtuluş mücadelesini konu ediniyor. Christopher Nolan imzalı Yıldızlararası ise fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki Solucan Delikleri teorisinden ilham alıyor. Uzay Yolculuğu klasöründe yer alan bu filmler gibi, Tivibu’nun Seç İzle / Film klasöründeki Görevimiz Tehlike ve Superman serileri de aksiyon severleri ekran başına kilitleyecek. Tivibu, ayrıca Goya, Altın Küre ve Altın Palmiye gibi ödülleri olan pek çok festival filmini de izleyicilerle buluşturacak.

Tivibu haziran içeriklerinde öne çıkan diğer yapımların başında, başrollerini Oscar ödüllü Helen Mirren ve iki Altın Küre ödüllü Donald Sutherland’ın paylaştıkları Karavan geliyor. Mirren ve Sutherland, filmde doktorlarından ve çocuklarından sıkılıp eski karavanlarıyla ülkeyi boydan boya geçmek üzere kaçan bir çifti oynuyor. Katalan yönetmen Isabel Coixet’in filmi Sahaf ve yönetmen Nanni Moretti’nin Annem filmi de ayın öne çıkan diğer yapımları arasında bulunuyor.

Bir Dünya Ki…, Süper Baba, Fırtınadan Sonra gibi yabancı yapımların yanı sıra Babam ve Oğlum, 7. Koğuştaki Mucize ve Hokkabaz gibi Türk filmleri de Babalar Günü’ne özel seçkide yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Dijital

Amazon “Metro Goldwyn Mayer” Arşivini Satın Aldı

MGM arşivi Amazon’un oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Amazon

Amazon, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru iflas ettiğini resmi olarak duyuran Metro Goldwyn Mayer (MGM) stüdyolarına ait tüm arşivi satın aldı.

Amazon, Metro Goldwyn Mayer (MGM) stüdyolarına ait tüm arşivi 8,45 milyar dolara satın aldı. İlk kez Louis B. Mayer ve Marcus Loew tarafından 1924 yılında kurulan film yapım şirketi Metro Goldwyn Mayer (MGM) iflas ettiğini geçtiğimiz yılın sonlarında duyurmuştu. Toplamda 4 bin film ve 17 bin saatlik televizyon programı arşivi satın alan Amazon’un hisseleri ise yüzde 0,5 yükseliş kaydetti.

Amazon planladığı büyüme stratejisinde önemli bir adım atarak No Time To Die, Candyman, Pink Panther, RoboCop, Rocky, The Hobbit, The Handmaid’s Tale gibi yapımlara sahip olan Metro Goldwyn Mayer (MGM) arşivini 8,45 milyar dolar ile kendi bünyesine kattı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler