Vizyondaki Filmler I 3 Mart 2017

Manşet Türkiye

Bu hafta vizyondaki filmler Logan, Dehşet Evi, İstanbul Kırmızısı, Yağmurlarda Yıkansam, Alt Tarafı Dünyanın Sonu, Reis ve The Founder. 7 yeni filmin vizyona girdiği bu haftanın en dikkat çeken filmi ise hayranlarının merakla beklediği Logan – Wolverine

İşte vizyondaki filmler ve kısa özetleri:

vizyon-dehset-evi

Dehşet Evi, sevgilisiyle romantik bir akşam yemeğinin kabusa dönüşünü anlatıyor.

Dehşet Evi

Rafa Martínez‘in yönetmenliğini üstlendiği Dehşet Evi, sevgilisiyle romantik bir akşam yemeği için boş durumdaki eski bir evi ayarlayan genç Alicia ve erkek arkadaşının başından geçenleri konu ediniyor.

Belediyede çalıştığı için terk edilmiş bir binanın anahtarına sahip olan bir kadın ve kocası binanın en üst katında romantik bir akşam geçirmeye karar verirler. Ancak gecenin devamında bazı maskeli adamların binada yaşayan tek insanı öldürdüklerini keşfettikten sonra gerilim ve korku dolu bir kovalamacanın içerisinde kendilerini bulurlar.

Fragman için tıklayın.

vizyon-yagmurlarda

Film Gülten Taranç’ın ilk uzun metrajı.

Yağmurlarda Yıkansam

Gülten Taranç’ın ilk uzun metrajlı filmi Yağmurlarda Yıkansam bir kadın cinayetinde geride kalıp o acıyı yüklenenin gözünden bakıyor hayata. Annesi babası tarafından öldürülen Gamze’nin hikayesi damga vuruyor hikayeye! Film biraz da geride kalanların mağduriyeti, hüznü ve acısından bakıyor mevzuya. Annesini kaybettikten sonra büyük bir boşluk yaşayan Gamze’nin, annesinin yokluğuyla büyük bir kaosa dönüşen hayatının detaylarında dolaşıyor! Film Gamze’nin öfkesi, yalnızlığı, çaresizliği ve özlemlerini hiç bakılmayan bir bakış açısıyla izleyici ile buluşturuyor… Filmde  Yeliz Tozan, Derin İnce, Murat Ergür, Engin Benli, Müge Ulusoy, Çiğdem Benli, Rabia Kaya, Gülçin Çakır ve Bilgin Ertok rol alıyor.

Filmin fragmanı için tıklayın.

___

vizyon-It's Only the End of the World

Xavier Dolan’ın yeni filmi Alt Tarafı Dünyanın Sonu bir tiyatro uyarlaması.

Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Xavier Dolan‘ın yeni filmi Alt Tarafı Dünyanın Sonu, 30’larında, aile bağları zayıf bir yazarın ailesiyle yüzleşmesini konu ediniyor. Fransız yazar Jean-Luc Lagarce’ın 1990 tarihli aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlanan filmin anti-kahramanı Louis, uzun yıllardır görüşmediği ailesini ziyarete gider. Amacı, onlara ölümcül bir hastalığını olduğunu söyleyip veda etmektir.

Filmin fragmanı için tıklayın.

___

vizyon-reis

Reis Erdoğan’ın üzerinden Türkiye’nin tarihine odaklanıyor.

Reis

Recep Tayyip Erdoğan‘ın yaşam hikâyesinden esinlenerek hazırlanan Reis, 1960’lı yıllarda başlayan yasaklar, toplum çatışmaları, Türkiye’nin o yıllardan günümüze kadar yaşadığı zorluklar konu edilerek hazırlandı.

Filmin fragmanı için tıklayın.

__

The Founder

The Founder ile McDonadd’s’a yakından bakacağız.

The Founder

John Lee Hancock‘un yönetmenliğini üstlendiği, Michael Keaton’ın başrolünde olduğu The Founder, ünlü fast food zincirinin kurucusu Ray Kroc’un hikâyesini anlatıyor.

Filmin fragmanı için tıklayın.

___

vizyon-istanbul Kirmizisi

İstanbul Kırmızısı kadrosu ile dikkat çekiyor.

İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek‘in aynı isimli kendi kitabından sinemaya uyarladığı İstanbul Kırmızısı, İstanbul’a yeni gelen Orhan’ın ve çevresindekilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal‘ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz, zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur.

Filmin fragmanı için tıklayın…

___

Logan- Wolverine

Logan: Wolverine ile Hugh Jackman sahalara veda ediyor.

Logan: Wolverine

James Mangold‘un yönetmen koltuğunda oturduğu Logan, Hugh Jackman‘ın son kez hayat verdiği Wolverine/Logan’ın genç bir mutantı ne pahasına olursa olsun korumaya çalışmasını anlatıyor.

Yakın gelecekte, yorgun savaşçı Logan’ın önemsediği tek şey hasta olan Profesör X‘i Meksika sınırında saklamaktı. Ancak Logan’ın dünyadan ve kendi efsanesinden saklanma çabası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir Mutant’ın gelişiyle sona erer.

Eleştirisi için tıklayın.

Filmin fragmanı için tıklayın…

Vizyondaki filmlerin tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up