Film > Vizyondakiler 8 ay önce

Sinefesto

Vizyondaki Filmler | 14 Nisan 2023

The Super Mario Bros. Movie

Brooklynli iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario Kardeşlerin yer aldığı ünlü video oyun serisinden uyarlanan The Super Mario Bros. Movie, Mario'nun Prenses Peach ile güçlerini birleştirip beklenmedik bir kahramanlığa soyunmasını konu ediniyor. Karakterlerin yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto ve Chris Meledandri, aynı zamanda filmin yapımcı koltuğunda oturuyor.

Hava Muhalefeti

Bodrum'da hafta sonu tatili planlayan Gözde ile Milletvekili adayı Cemil Yıldırım'ı, uçağa bindikleri andan itibaren eğlenceli bir yolculuk beklemektedir. Hafta sonu kaçamağı için bindikleri uçakta kendilerini beklenmedik olayların içinde bulan bir çiftin hikayesini anlatan Hava Muhalefeti filminin oyuncu kadrosunda Doğa Rutkay, Ali Sunal, Ege Kökenli, Kemal Uçar, Burak Hakki gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını BKM'nin üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Murat Kepez oturuyor.

Mannu Çanakkale'de

Sevimli koala Mannu’nun, sahibi William ile birlikte Avustralya'dan Gelibolu’ya uzanan macera dolu yolculuğunu anlatan TRT ortak yapımı "Mannu Çanakkale'de", Mannu ve yolda ona katılan sokak kedisi Pala, polis Ayşe ile köpeği Minik ve hırsızlar, Willim'ın dedesinin ona Çanakkale Savaşı'ndan hatıra olarak verdiği madalyonun peşinde düşerler. Heyecan dolu bir kovalamaca izleyeceğimizi vaat eden filmin senaryosunu Mehmet Barış Günger kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Şenol Kılıç oturuyor.

Renfield

Başrollerini Nicolas Cage ve Nicholas Hoult’un paylaştığı Chris McKay imzalı Renfield, Dracula’nın sadık hizmetkarı Renfield’ın efendisi Dracula’nın tahakkümünden kurtulmaya karar vermesinin ardından giriştiği mücadeleyi anlatıyor. Filmde Nicolas Cage, Dracula karakterini canlandırırken, Nicholas Hoult ise sadık hizmetkar Renfield rolüne hayat veriyor. Kan ve aksiyon sahneleriyle dolu film, aynı zamanda absürt mizahıyla da dikkat çekiyor. Filmde başrol Nicholas Hoult ve Nicolas Cage’e Awkwafina, Ben Schwartz ve Adrian Martinez gibi isimler eşlik ediyor.

Hadi Hayırlısı: Istakozun Haritası

Bir mafya liderine ait olan define haritasının bir hocanın eline geçmesi sonucu yaşadığı beklenmedik olayları konu edinen filmde mafya lideri Istakoz Necmi'ye ait olan define haritası, azılı düşmanı Yengeç Nuri'nin aline geçer. Istakoz, haritasını geri almak için harekete geçerken Yengeç ise muska yapması için evine bir hoca çağırır. Çıkan çatışmadan sağ çıkan hoca, elindeki haritayla ne yapacağını bilmez halde kendisini büyük bir maceranın içinde bulur. Oyuncu kadrosunda Cengiz Küçükayvaz, Hakan Bilgin ve Davut Bekri'nin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Şiar Zaim oturuyor.

Ela ile Hilmi ve Ali

Öğretmen Hilmi, depremzede Ela ve apartman görevlisinin sınıfta kalan oğlu Ali'nin kendilerini zamanla tekinsizleşen bir üçgende bulmalarını anlatan filmde Ela'ya Ece Yüksel, Hilmi'ye Serkan Keskin ve Ali'ye ise Denizhan Akbaba hayat veriyor.

Adalet

Adaleti kendi elleriyle sağlama arzusunu anlatan filmde sınır ötesi operasyonda arkadaşını kaybeden Emir, yaşadığı travma sonucu özel hareket biriminden ayrılır. Arkadaşlarının öldürülmesini atlatamayan Emir, kendi adaletini sağlamak üzere harekete geçer.

İlginizi Çekebilir