Vizyondaki Filmler – 14 Nisan 2017

Manşet Türkiye
Vizyondaki Filmler – 14 Nisan 2017

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, haftanın yeni filmleri neler diyenler, vizyonda bu hafta 6 yeni film var. Hızlı ve Öfkeli 8, Yaşamak Güzel Şey, Kartal Avcısı Kız, Dehşet Odası, Mezeci Çırağı ve Otopsi. Haftanın favori filmleri hayranlarının merakla beklediği Hızlı ve Öfkeli 8 ve yerli duygusal komedi Yaşamak Güzel Şey.

İşte vizyondaki yeni filmler.

1- Hızlı ve Öfkeli 8

Kadrosuna Helen Mirren ve Charlize Theron’u ekleyen Hızlı ve Öfkeli 8, ekibin en zorlu görevine odaklanıyor.

En zor işlerin altından kalkan ekibi Hızlı ve Öfkeli 8’de bekleyen engel, daha önce karşılaşmadıkları türden olacak. Brian ve Mia ‘nın tüm bu hengâmeden emekli olması sonrası Dom, gizemli suçlu Cipher’ın etkisi altına girip ekibine sırtını döner. Hobbs (Dwayne Johnson) ve Letty (Michelle Rodriguez) önderliğindeki ekip, bu sefer Dom’u durdurmaya çalışacaktır.

Filmin eleştirisi için tıklayın.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

2- Kartal Avcısı Kız

Nefes kesici atmosferi ve çok özel gerçek görüntüleri ile bu belgesel film evrensel bir sinema dili yakalamayı başarmış.

Otto Bell’in yönettiği belgesel Kartal Avcısı Kız, Moğolistan’ın Bayon-Ölgii bölgesinde yaşayan Ayçolpan’ın hikâyesiyle asırlardır süregelen kartal eğitme geleneğine odaklanıyor.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

3- Dehşet Odası

Filmin başrolündeki isimlerden Anton Yelchin geçen sene hayatını kaybetmişti.

Anton Yelchin ve Imogen Poots’un başrolünü paylaştığı korku filmi Dehşet Odası’nın yönetmenliğini Jeremy Saulnier üstleniyor. Rock grubu Neo Nazi’lerin işlettiği bir barda şarkı söylemeye giderler, fakat bir cinayete tanık olurlar. Saldırgan gruptan kaçmak için kendilerini bir odaya kilitleyen gençleri korkunç bir gece beklemektedir.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

4- Mezeci Çırağı

Battal Karslıoğlu’nun yazıp yönettiği Mezeci Çırağı, Mezeci İsmail Hakkı ve oğlu Özkan etrafında dönen hikâyeleri ele alıyor.

Özkan, henüz oyun ile işin ayrımını tam yapamadığı yaşlarda, üç tekerlekli seyyar arabasıyla hayata tutunmaya çalışan babası Mezeci İsmail Hakkı’nın yanında ücretsiz iş gücüdür.
Bir zamanlar tahıl satılan Pirinç Hanı, o günlerde artık adını taşıyan bir hayat sürmüyordur. Ayakkabıcısından marangozuna kadar; herkesin işi çok ağır, şartları çok zordur. Mezeci Çırağı Özkan da bir yandan çokça devirdiği askıların azarını işitirken, bir yandan da 1970’li yılların Pirinç Hanı’nda esnafın gündelik yaşantısını sessizce kaydetmektedir.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

5- Otopsi

The Autopsy of Jane Doe, kimliği tespit edilemeyen bir cesedin otopsisini gerçekleştiren iki adli tıp çalışanının başından geçenleri anlatıyor

Bir Virginia banliyösünde, Şerif Burke korkunç bir olay yeri keşfeder; aile evinde gerçekleşmiş üçlü cinayet. Bodrum katında da dördüncü cesedi bulurlar. Kimliği belirlenemeyen cesede geçici olarak Jane Doe ismi verilir.

André Øvredal’ın yönetmenliğini üstlendiği The Autopsy of Jane Doe, kimliği tespit edilemeyen bir cesedin otopsisini gerçekleştiren iki adli tıp çalışanının başından geçenleri anlatıyor.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

6- Yaşamak Güzel Şey

Filmi Mandıra Filozofu ile dikkat çeken Müfit Can Saçıntı yazıp yönetiyor.

Yaşamak Güzel Şey, yaşam koşullarına boyun eğen pısırık bir adam olan Müfit’in, başına gelen talihsiz bir olayla yaşamın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor.

Filmin eleştirisi için tıklayın.

Filmin konusu ve fragmanı için tıklayın.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up