Vizyondaki Filmler | 10 Şubat 2017

Türkiye Vizyondakiler

Bu hafta vizyondaki filmler John Wick 2, Karanlığın Elli Tonu, Lego Batman Filmi, İsra ve Sihirli Kitap, Enkaz ve Swiss Army Man.  6 yeni filmin vizyona girdiği bu haftanın en dikkat çeken filmi ise hayranlarının merakla beklediği John Wick 2.

İşte vizyondaki filmler ve kısa özetleri:

John Wick 2

john wick 2

John Wick 2 vizyondaki filmler arasında en çok beklenen film oldu.

2014 yılının en iyi aksiyon filmlerinden biri olarak gösterilen John Wick’in devam filmi, emeklilik günlerinden geri dönmek zorunda kalan John Wick’in neredeyse imkânsız görevine odaklanıyor.

David Leitch ile Chad Stahelski‘nin yönettiği filmin başrollerinde Keanu Reeves, Laurance Fishburne, Bridget Moynahan, John Leguizamo ve Ruby Rose oynuyor.

John Wick 2 Eleştirisi

Enkaz

Enkaz filmi sinemaseverleri

Enkaz filmi sinemaseverleri deprem gerçeği ile yüzleştiriyor.

Depremde betonların altında kalan Nisa, enkazdan kendi çabasıyla kurtulmaya çalışır. Tek başına doğaya adapte olmaya çalışan Barış ise her gün kameraya bakarak yaptıklarını video günlüklerine anlatır. Enkaz altında kalan da, enkaz altından çıkan da telafisi giderilemeyecek hasarlara sahiptir.

Alpgiray M. Uğurlu‘nun senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği Enkaz filminin başrollerinde Akasya Asıltürkmen ve Berke Üzrek yer alıyor. Filmin yapımcılığını ise Suzan Güverte üstleniyor.

İsra ve Sihirli Kitap

isra-ve-sihirli-kitap

İsra ve Sihirli Kitap filminin yönetmeni R. Kan Albay.

Valerie Deridder’in senaryosuna imza attığı, R. Kan Albay’ın yönetmenliğini üstlendiği İsra ve Sihirli Kitap, Belçika yapımı fantastik/macera filmi.

9 yaşındaki İsra, okul gezisi ile bir kütüphaneye ziyarete gider ve orada kütüphanenin gizemli bir bölümüne ulaşır. Bazı kitapların burada kendine özel bir hayat yaşadığını keşfeder. Bay Gugle ve sihirli kitapla tanışan İsra, olayları daha tam olarak idrak edemeden kendisini görünmeyen duvarların, lambadan çıkan cinin, konuşan hayvanların bulunduğu şekerden bir şatoda bulur. Ne kadar şirin görünse de, bu şato sanıldığı kadar masum bir yer değildir.

Karanlığın Elli Tonu

karanligin-elli-tonu

Film E.L. James’in çok satan roman serisinden uyarlama.

E.L. James çok satan roman serisinin sinemaya uyarlanan ikinci filmi olan Karanlığın Elli Tonu, Christian ve Ana’nın tutku ve tehlike arasında gidip gelen ilişkisine odaklanıyor.

Yönetmenliğini James Foley‘in üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Dakota Johnson, Jamie Dornan, Luke Grimes, Bella Heathcote, Tyler Hoechlin, Kim Basinger ve Jennifer Ehle yer alıyor.

Filmin olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar ve cinsellik unsurları içerdiğini, yaş sınırının 18+ olarak belirlendiğini söyleyelim.

Lego Batman Filmi

lego-batman-filmi

Lego Batman Filmi haftanın tek animasyon yapımı.

Gotham şehrinde gelişmekte olan büyük değişimler söz konusudur ve eğer Batman, Joker’in şehri saldırganca ele geçirmesine engel olmak istiyorsa, yalnız başına takılan kanun savaşçısı rolünü bir kenara bırakıp başkalarıyla çalışmayı denemesi ve belki de biraz gevşemesi gerekmektedir. Lego Batman Filmi bu hafta vizyona giren tek animasyon.

Swiss Army Man

swiss-army-man

Paul Dano ve Daniel Radcliffe’in başrolünde yer aldığı Swiss Army Man, ıssız bir adada intihar etmek üzereyken bulduğu bir ceset ile yeniden hayata tutunan Hank’in hikâyesini ele alıyor.

Hank, düştüğü ıssız adada artık hiçbir kurtuluş şansının kalmadığına kanaat getirmiş ve hayatına son vermeye karar vermiştir. Artık pes edip kendini asmaya hazırlandığı anda, kıyıya vurmuş bir cesetle karşılaşır. Manny adını verdiği bu cesedin konuşabildiğini ve birtakım doğaüstü becerilere sahip olduğunu fark eder. Hank’in yalnızlığına son verecek olan bu mucize, onun bu adadan kurtulmasını da sağlayabilecek midir?

Bu hafta vizyona giren filmlerin fragmanlarını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up