Vizyona Girecek Filmler Dijitale Geliyor

Hollywood
Vizyona gireli yaklaşık iki hafta olan Bloodshot ve yine henüz vizyonda yeni sayılan Birds of Prey, The Hunt ve The Invisible Man gibi yapımlar koronavirüs nedeniyle dijitalde yayınlanmaya hazırlanıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sinema sektörünü de büyük ölçüde etkilemeye devam ediyor. Birçok film ve dizinin yayın tarihi ertelenmesinin yanı sıra çekimler de durdurulma kararı aldı. Bu yapımlara gün geçtikçe yenileri eklenmeye devam ediyor.

Koronavirüs etkisiyle vizyona giren filmler de bu durumdan etkilenerek gişe de büyük hayal kırıklığına uğradı. Virüs nedeniyle sinema salonlarının boşalmasının ardından bazı filmler çeşitli dijital platformlarla anlaşarak seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Dijital platformlarda seyirciyle buluşmaya hazırlanan yapımların başında, Bloodshot, Birds of Prey, The Hunt ve The Invisible Man gibi filmler yer alıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ABD’de son 20 yılın en düşük gişe performansı gerçekleşmişti.

Türkiye’de ise 13-15 Mart tarihleri arasında salonlardaki seyirci sayısı yaklaşık 167 bin olurken, bir önceki hafta sonuna göre düşüş oranı %69 seviyesinde gerçekleşti. Hafta sonu toplam seyirci miktarının bu sayıdan daha düşük olduğu en son periyot ise 164 bin seyirciyle 29-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında yaşanmıştı. Salgın tehdidinin gölgesinde son 9 yılın en düşük seyircili hafta sonu geride kaldı.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up