Film > Dünya > Hollywood 7 ay önce

Sinefesto

Viola Davis Zombi Filminde Oynamak İstiyor

48. Chaplin Ödüllerinde konuşan  Akademi Ödüllü oyuncu kariyerinde henüz oynamadığı birçok rol olduğunu belirterek "Bir zombi filmi çekmeyi çok isterim" dedi.

Hayalindeki bir sonraki projeyi, dünya prömiyerini Cannes Film Festivali'nde yapan 2016 yapımı Zombi Ekspresi filmini referans vererek ayrıntılandıran Davis, kendi 'zombi ekspresi' versiyonunu yapmak istediğini açıkladı.

'Bazı zombilerle savaşmak istediğini' söyleyen Davis ayrıca “Şimdi söylüyorum, onu çekerken gerçek ile kurguyu ayırt edebilir miyim bilmiyorum çünkü biri bana bir zombi gibi koşuyorsa, bilemiyorum" diyerek böyle bir projenin onu ne kadar heyecanlandırdığını belirtti.

Kırmızı halıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu ayrıca, Hollywood'un kadınlara ve çocuklara karşı değişen tutumuna değindi. Hollywood'un kadınları onurlandırmaya ve onların seslerini, vücutlarını ve konforlarını korumaya çalıştığını ifade eden Davis “Bence gerçekten çocuklara, çocuk oyunculara yardım etme, koruma, sette bir ortam yaratma yönünde ilerliyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

İlginizi Çekebilir