Yedi Psikopat 22 Mart’ta Sinemalarda

KÜNYE

Tür : Komedi, Suç
Süre  : 110 dk
Dili : İngilizce
Twitter : https://twitter.com/7Psychopaths
Facebook : http://www.facebook.com/pages/Seven-Psychopaths/102088596607595
Resmi Site : http://www.sevenpsychopaths.com

—————————————————————————

SİNOPSİS

Marty (Colin Farrell) “Yedi Psikopat” isimli kitabını bitirmek için çaba içerisinde olan bir yazardır. Billy (Sam Rockwell) ise Marty’nin en yakın arkadaşıdır. Billy işsiz bir aktördür. Ara sıra köpek hırsızlığı da yapmaktadır. Ama Marty için her şeyi yapabilecek biridir. Hans (Christopher Walken) Marty’nin suç ortağıdır. Hans ise hızlı geçmişinin aksine şimdilik kendini dine adamış bir adamdır. Billy ve Hans’ın çaldığı köpeğin sahibi olan Charlie (Woody Harrelson) ise psikopat bir katildir. Charlie ne yapacağı tahmin edilemeyen, saldırgan ve bir insanı öldürmeden önce iki defa düşünmeyecek bir adamdır.Marty (Colin Farrell) nihayetinde kitabını bitirebilmek için olan gerekli ilhamı alacaktır. Fakat kariyeri için gerekli ilhamı alıp, hayatta kalabilecek midir?

PRODÜKSİYON HAKKINDA

Oscar ödüllü yazar ve yönetmen Martin McDonagh imzalı filmde Oskar ödüllü Christopher Walken, Emmy ödüllü Zelijko Ivanek, Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson gibi tanınmış oyuncular rol almaktadır. Yedi Psikopat filminin oluşumu ortalama altı ya da yedi yıl öncesine dayanıyor. “In Bruges” filmi esnasında McDonagh “Yedi Psikopat”ı yazmış. Yapımcı Graham Broadbent’de, yönetmen ve yazar Martin McDonagh ile aynı fikirde olup, McDonagh’a “In Bruges” filminin bir güven kazandırdığını ve ardından “Yedi Psikopat” oluşumunun beklenen bir şey olduğunu söylüyor.

yedi-psikopat

OYUNCULAR VE EKİP

Yapımcılar : Graham Broadbent, Pete Czernin, Martin McDonagh

Yürütücü Yapımcı : Tessa Ross

Ortak Yapımcılar : Betsy Danbury, Sarah Harwey

Yapım Tasarımı : David Wasco

Senaryo : Martin McDonagh

Yönetmen : Martin McDonagh

Görüntü Yönetmeni : Ben Davis, BSC

Kasting : Rasah Halley Finn, C.S.A.

Kostüm Tasarımı : Karen Patch

Müzik : Carter Burwell

Oyuncular :

Colin Farrell (Marty)
Sam Rockwell (Billy)
Woody Harrelson (Charlie)
Christopher Walken (Hans)
Abbie Cornish (Kaya)
Tom Waits (Zachariah)
Olga Kurylenko (Angela)

OYUNCULAR HAKKINDA

Colin Farrell

Golden Globe ödüllü oyuncu 1976 İrlanda doğumludur. Gaity School of Drama eğitimi sırasında BBC dizisi olan “Ballykissangel” da rol almıştır. Ardından, “The War Zone” gelmiştir. Ödüllü oyuncunun filmlerinden bazılarını sıralayacak olursa “Total Recall”, “London Boulevard”, “Miami Vice”, “Alexander”, “S.W.A.T.”, “American Outlaws”, “The Recruit”, “Phone Booth” gibidir.

Sam Rockwell

1968 California doğumludur. Annesi ve babası da oyuncuydu. Sam iki yaşındayken ailesi New York’a taşındı. Önce Bronx’a sonra da Manhattan’a yerleştiler. İlk oyunculuk deneyimini 10 yaşındayken, Francis Ford Coppola’nın “Clownhouse” tv dizisinde gerçekleştirmiştir. Birkaç tv dizisinde rol aldıktan sonra, 1994 yılında “bir Miller Ice bira”reklamında rol alarak ünlendi ve sonra sinema dünyasına adım attı. Filmlerinden bazılarını sıralayacak olursak, “The Green Mile”, “Charlie’s Angels”, “Moon”, “Iron Man 2” ve “G-Force” diyebiliriz.

Woody Harrelson

1961 yılında Teksas’ta doğan oyuncu Indiana’da Hanover College’da okurken tiyatro ve İngilizce okumuştur. Sonradan New York’a taşınan oyuncu “White Man Cant Jump”, “Natural Born Killers”, “The Sun Chaser”, “Edtv”, “Batlle in Seattle”, “Management”, “2012”, “Hunger Games” ve “Sleepwalking” gibi filmlerde rol almıştır.

Christopher Walken

Oscar ödüllü oyuncu 1943 yılında New York’ta dünyaya gelmiştir. Sinemaya ilk adımını 1969 yılında “Me and My Brother” filmi ile yapmıştır. 1978 yılında “The Deer Hunter” filminde ki performansıyla oskar kazanmıştır. “Catch Me If You Can”, “The Dead Zone”, “A View To Kill”, “America’s Sweet Hearts” gibi filmlerde rol almıştır.

Bunları biliyor muydunuz?

 • Filmin yönetmeni Oskar ödüllü Martin McDonagh’dır.
 • Colin Farrell, İrlandalı eski Futbolcu Eamon Farrell’in oğludur.Lakabı Bad Boy’dur.-Colin Farrell’ın en büyük idolü Al Pacino’dur.
 • Farrell’ın ablası Claudine Farrell onun kişisel asistanıdır.
 • Sam Rockwell’in annesi de babası da oyuncuydu.
 • Sam Rockwell, 2002 yılında rol aldığı “Confessions of a Dangerous Mind” filmi ile ünlenmiştir.
 • Christopher Walken, 15 yaşında sirkte aslan terbiyecisi olarak çalışmıştır.
 • Araba ile hız yapmaktan Christopher Walken son derece korkmaktadır. Ve bu fobisidir.
 • Christopher Walken’in kendine ait bir cep telefonu ve bilgisayarı yoktur. Teknoloji ile arası pek iyi değildir.
 • Colin Farrell, bir dönem 12 yaşından itibaren kronik uykusuzluk yaşamıştır.
 • Woody Harrelson, 1983 yılında davranış bozukluğu sebebiyle tutuklanmıştır. Caddede dans edip, polis arabasına atlayıp, iki polisi yumruklamıştır.
 • Woody Harrelson esrarın yasallaştırılması için çeşitli eylemlere katılmıştır. 
 • Filmin yönetmeni Martin McDonagh kariyerine ilk radyo programlarına senaryolar yazarak başlamıştır.
 • Yönetmen Martin McDonagh kalabalıkta insanların önünde olmaktan pek hoşlanmadığını açıkça itiraf ediyor.
 • Ukraynalı oyuncu Olga Kurylenko, kariyerine 16 yaşında model olarak başlamıştır.
 • Olga Kurylenko, çok iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Rusça konuşabilmektedir.  

yedi psikopat

Sinefesto | Özlem Kaya

 

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up