‘Yangın Var’ filminin ilk fragmanı!

Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı, yeni sezonun en iddialı filmleri arasında yer alan ‘Yangın Var’ın ilk teaserı görücüye çıktı…

9 Aralık’ta vizyona girecek olan ‘Yangın Var’ da Osman Sonant’ın canlandırdığı Koşman’a, uzun kamyon yolculuğunda aşık olan Nesrin Cavadzade, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’a göndermeler yapan filmde ‘Asya’ karakterini canlandırıyor.

Yangın Var’da Nesrin Cavadzade ve Osman Sonant’ın dışında Yavuz Bingöl, Erkan Can, Şerif Sezer, Reha Özcan, Gaffur Uzuner ve Metin Yılmaz gibi ünlü oyuncular kamera karşısına geçti.

FİLMİN KONUSU:

İtfaiye kamyonları bozulan Karadenizli Çayırbağı beldesine Diyarbakır Belediyesi bir itfaiye aracı hibe eder. Karadenizli iftaiyeci Koşman kamyonu teslim almak için hayatında ilk kez Diyarbakır’a ayak basar.

Koşman, Diyarbakır’ın zenginliğini görür, Diyarbakır’a ve yaşayan halkına olan tüm algısı alt üst olur. Dönüş yolculuğu sırasında yanında gizemli bir misafir, dışarıda olağanüstü bir doğa, önünde uzun bir yol ve sıra dışı bir macera vardır.

Aşk, hüzün ve kahkaha dolu 1.200 kilometrelik yolculuk Koşman ve Diyarbakır’dan kendisine katılan Asya’nın bütün hayatını değiştirir.

Filmin görüşmelerine giderken rolünün tamamını ezberleyen Cavadzade, çekimlerinin başlamasından 10 gün önce de Diyarbakır’a giderek, şehri ve insanlarını anlamaya  çalışmış.

Filmde Diyarbakır Belediyesi’nde çalışan bir itfaiye görevlisini beyazperdeye yansıtacak olan Cavadzade, çekimlerden önce belediye görevlileriyle de tanışarak, gözlem yapmış.

Her izleyeni kahkahadan kıracak Yangın Var romatik hikayesiyleinsanın kalbinin derinliklerine de dokunuyor.

Finalinin sır gibi saklandığı filmin sonunda izleyicilerin koltuklarından kalkamayacak. Türkiye’de çekilmiş en pahalı ve büyük prodüksiyonlu yol filmi Yangın Var 9 Aralık’ta seyirciyle buluşacak.

İşte “Yangın Var’ın Fragmanı:

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up