‘Pi’nin Yaşamı’ Filminin Fragmanı Yayınlandı

1995 yapımı Oscarlı filmi ‘Sense and Sensibility’ ardından çektiği, 4 dalda Oscar sahibi filmi ‘Crouching Tiger, Hidden Dragon’ ile En İyi Film Oscar adaylığı da kazanan; 2005 yapımı ve tartışmalı filmi ‘Brokeback Mountain’ ile Oscar kazanan yönetmen Ang Lee’nin yeni filmi Pi’nin Yaşamı/ Life of Pi 28 Aralık 2012’de 3D seçeneğiyle  Türkiye’de vizyona girecek.

Yann Martel’in dünya çapında büyük beğeni kazanan ve sıradışı bir öyküye yelken açtığı kitabından uyarlanan film (kitap Türkiye’de Epsilon Yayınevi tarafından yayınlanmıştır), Ang Lee’nin gözünden 3D olarak ve hikayenin efsanevi yönünü yansıtacak tekniklerle Hindistan ve Tayvan’da çekildi.

Pi Patel’in Hindistan’daki egzotik bir hayvanat bahçesinden Pasifik’e uzanan yolculuğunda yaşadığı gemi kazası sonucu bir sandalda bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan ve üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile hayatta kalan tek insan olarak yaşadığı hikayesini sunuyor.  Pi, uçsuz bucaksız okyanusta bir sandalda başbaşa kalan bu enteresan dörtlünün arasında hayatta kalma savaşı verirken, zekası sonucu besin zincirine kurban gitmemeyi başarır ve sonunda Kaplan Richar Parker ile başbaşa kalır.

Pi hayatta kalmak için bu devasa kaplana büyük bir anlayışla yanaşmak zorundadır ve inanılmaz masalları böylece devam eder.

Fragman

Filmin Afişi

Yorumlar

Sinanisler.com

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up