Phantom Thread

Daniel Day-Lewis’in kariyerinin son filmi Phantom Thread‘den ilk fragman yayınlandı.

Daniel Day-Lewis‘in Oscar Ödülü’nü getiren There Will Be Blood filmindeçalıştığı yönetmen Paul Thomas Anderson‘un yönettiği Phantom Thread‘de Lewis’e Lesley Manville eşlik ediyor.

Phantom Thread’in Konusu

Savaştan sonra 1950’lerin büyüleyici Londra’sında, ünlü terzi Reynolds Woodcock (Daniel Day-Lewis) ve kız kardeşi Cyril (Lesley Manville) Woodcock Ailesi’nin belirgin tarzıyla kraliyet ailesinden film yıldızlarına ve mirasçılardan sosyete kadar ülkenin önde gelenlerini giydirerek İngiliz modasının merkezinde yer almaktadırlar. Kadınlar, müzmin bir bekar olan Woodcock’un hayatından ilham ve dostlukla geçmeye devam ederken Woodcock’un yolu kısa bir zaman içerisinde esin perisi olarak hayatının bütünleyici parçası ve sevgilisi olacak genç ve güçlü bir kadın olan Alma (Vicky Krieps) ile kesişir. Woodcock’un bir zamanlar kontrollü ve planlı olan özenle dikilmiş hayatı aşkla alt üst olacaktır. Paul Thomas Anderson bu son filminde yalnızca yaratım sürecindeki bir sanatçıyı ele almakla kalmıyor sanatçının dünyasını idare eden kadınların da aydınlatıcı portresini çiziyor. Phantom Thread, Paul Thomas Anderson’ın yedinci filmi olmakla beraber Daniel Day-Lewis ile beraber çalıştığı ikinci film olma özelliğini taşıyor.

Paul Thomas Anderson’un sekizinci filmi olan Phantom Thread’in vizyon tarihi 16 Mart 2018.

Yorumlar

Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up