Kızıl Serçe

Başrolünde Jennifer Lawrence’nin oynadığı casus gerilimi Kızıl Serçe – Red Sparrow’den altyazılı ilk fragman geldi.

Eski CIA yetkilisi Jason Matthews’ın kitabından yola çıkılarak yapılan filmde Jennifer Lawrence “Red Sparrow” rolüyle Açlık Oyunları‘nın yönetmeni Francis Lawrence ile tekrar bir araya geliyor. Filmin senaryosu Justin Haythe’e ait. Kadroda ayrıca Charlotte Rampling, Jeremy Irons ve Mary Louise Parker da yer alıyor.

Kızıl Serçe’nin konusu

Dominika Egorova (Jennifer Lawrence), Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı olan sparrow olma isteği üzerine eğitilir. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir, ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. İlk hedefi ajansın Rus istihbarat alanına en hassas nüfuzunu sağlayan CIA yetkilisi Nate Nash’dir (Joel Edgerton). İki genç görevli kariyerlerini, bağlılıklarını ve her iki ülkenin güvenliğini tehdit eden bir aldatmacaya düşerler.

Kızıl Serçe, 2 Mart 2018‘de vizyona girecek.

Yorumlar

Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up