I, Tonya

Margot Robbie‘nin buz pateni sporcusu Tonya Harding‘i canlandırdığı biyografi filmi I, Tonya‘nın ilk fragmanı yayınlandı.

Prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde yapan I, Tonya; Olimpiyat ödüllü Amerikalı buz patenci Tonya Harding‘in kariyeri ve 1994 yılındaki komplo skandalına odaklanıyor. Lars and the Real Girl filminden tanıdığımız Craig Gillespie‘nin yönettiği film, eleştirmenlerden tam not aldı.

Filmde Margot Robbie Tonya Harding‘i, Sebastian Stan‘ın ise Harding’in eski eşi Jeff Gillooly‘u canlandırıyor.

I, Tonya’nın Konusu

Tonya Harding, 1991 yılında katıldığı bir müsabakada zorlu üçlü atlayışları tamamlayarak figür pateninin kutsal hareketini gerçekleştiren ilk Amerikalı kadın oldu. Buz üzerindeki başarısını kişisel hayatındaki mutluluğa yansıtamayan Tonya her daim anlaşmazlık içinde olduğu ve kötü muameleye maruz kaldığı bir anneyle büyürken sahip olduğu her şeyi büyük savaşlar sonucunda elde etti. Direncini kanıtlamış başarılı bir patenci olmasına rağmen sanatsal nitelik eksikliği ve buz pistleri için alışılmamış olan “karavan kampı” güzelliği yüzünden eleştirilerin odağında yer aldı. Tonya, Jeff Gillooly ile tanıştığında içindeki sese kulak vererek uzun süredir beklettiği annesinden kaçışını gerçekleştirdi.

I, Tonya

Film, Amerika’da 8 Aralık 2017‘de vizyona girecek. Ülkemiz için ise vizyon tarihi net değil.

Yorumlar

Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up