Crood’lar 12 Nisan’da Sinemalarda!

Crood’lar 3D dünyanın ilk modern ailesinin maceralarını anlatan bir komediyi ekranlara taşıyacak.

Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood’lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug’ın önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood’lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Crood’ların hikayesi birkaç yüzyıl öncesine dayansa da aslında bugüne çok yakın bir hikaye. Günümüzdeki birçok babaya benzeyen Grug (Nicolas Cage) eşine ve 3 çocuğuna inanılmaz düşkün bir adamdır. Senelerdir tüm ailesini güvende yaşamaları için mağarada tutan Grug için yaşanacaklara katlanmak bir hayli zor olacaktır. Grug’ın eşi ve 3 çocuğunun annesi Ugga (Catherine Keener) tıpkı kocası gibi “korku iyidir; değişim kötüdür” düşüncesindedir. Oğulları Thunk (Clark Duke) bu durağan gidişattan gayet memnundur ve babasıyla çok iyi anlaşır. İnatçı kaynana Gran (Cloris Leachman) damadı Grug’ı iğnelemekten asla yorulmaz. Küçük Sandy Crood ailesinin en öfkeli ferdidir. İsyankar Eep (Emma Stone) aile otoritesini her daim reddeden, hayatı yaşamak isteyen, mağaranın dışındaki hayatı çok merak eden ve babasının koyduğu kurallara asla uymayan asi genç kız!

EEEE

Afet nedeniyle zorlanan ve bilinmeyen bir yaşama doğru yelken açan Crood’lar yolda tanıştıkları ateşi bulan “kaşif” Guy ile birlikte anlamını bile bilmedikleri “yarın” a doğru yola çıkarlar. Guy (Ryan Reynolds) ‘ın ateş yaktığını, bir ayakkabısı olduğunu görür ve hayrete düşerler. Guy’ın fikirlerine Grug hariç tüm aile sıcak bakmaktadır. Hayatta kalmak için Guy’a ihtiyaçları olduğunu bilen Grug, Eep’in Guy’dan çok etkilendiğini  fark eder ve bu gençten kızını korumak için elinden geleni yapar. Orijinal seslendirme kadrosunda; Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke gibi ünlü isimlerin yer aldığı Crood’lar’ın yönetmen koltuğunda ünlü Madagascar serisinden tanıdığımız Chris Sanders oturuyor. Aynı zamanda filmin senaristi de olan Sanders, “Modern hayatlarımızdaki tüm işleri, arabalarımızı, işlerimizi, sorumluluklarımızı bıraktığımızda gerçekten neyin önemli olduğunu anlıyoruz. Önemli olan aile ve arkadaşlardır. Filmimizde bunu anlattık.” diyor. Türkçe seslendirme kadrosunda reklam ve dizilerden tanıdığımız Aslı Tandoğan’ın da bulunduğu Crood’lar 12 Nisan’da seyirciyle buluşmayı bekliyor. Oscar ödüllü Nicolas Cage “Baba olup da çocuklarının ilk aşkını ya da arkadaşlarının nasıl insanlar olduklarını düşünmemek mümkün değil. Grug da her baba gibi ailesinin üstüne titriyor. Biz ebeveynler bazen fazla boğucu olabiliyoruz! Grug sürekli Guy’ın beyni ve fikirleriyle nasıl yarışabileceğini düşünüyor. Kızının ilk aşkı olan Guy’ın atletik, zeki ve etkileyici olması üstelik Eep’den hoşlanması Grug’ı çok rahatsız ediyor. Ancak yolculuğun sonunda Grug yeni yaşamı kabullenmiş hatta Guy’ı bile aileden biri gibi görmeye başlamış oluyor. Grug ve ailesinin yaşadığı dönüşümü herkes hayatında en az bir kere yaşamıştır.” diyor. Eep karakterine hayat veren Emma Stone “Eep daha önce hiçbir animasyonda rastlamadığımız bir genç kız. Bugünün genç kızlarına çok benziyor, ailesiyle yaşadığı çatışmalar bile aynı. Kanatlarını sonsuzluğa açıp dışarıda neler olduğunu öğrenmeye çalışıyor, babası Grug’ın kurallarına karşı gelen, mağaranın kapısına koyduğu kayadan nefret eden Eep’i ilk tanıdığımızda henüz bir tane bile yıldız görmemiş olacak. Yaşanan afetin ardından Crood’lar unutulmaz bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu ilginç hikayede Eep bir çok keşif yapmaya ve ilk aşkını yaşamaya başlıyor. Guy’ın özgür ruhunu kendine çok yakın hisseden Eep ilk kez ayakkabı giydiğinde ayaklarının kaybolacağını düşünecek kadar saf!” diyor.

Sinefesto | Sema Zahide Sadriler

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up