Buğday (Bir Semih Kaplanoğlu Filmi)

Semih Kaplanoğlu‘nun yeni filmi ‘Buğday‘ın ilk fragmanı yayında. Film, dünya prömiyerini Saraybosna Film Festivali’nin yarışma bölümünde yapacak.

İngilizce dilde ve siyah beyaz çekilen Buğday’ın çekimlerinin bir kısmı Amerika ve Kapadokya‘da gerçekleşti. Senaryo da Semih Kaplanoğlu’na ait. Buğday, insanoğlunun yaptığı genetik araştırmalar ve iklim döngüsüne verdiği zarar nedeniyle bitki ve hayvan soyunun tükendiği; dünyanın korunaklı şehirler ve ölü topraklar olarak ikiye ayrıldığı bir dönemde geçen distopik bir yapım.

Kadrosu

Filmin oyuncu kadrosunda; Lars von Trier’in Dogville, Dancer In The Dark ve Nymphomaniac (II) gibi filmlerinde rol alan Jean-Marc Barr; Anton Corbijn’in yönetmenliğindeki A Most Wanted Man’da yer alan Grigoriy Dobrygin;  Tepelerin Ardında filmi ile dikkatleri üzerine çeken Cristina Flutur gibi isimler yer alıyor. Kadroda ayrıca Garret Thierry, Randal Bruce, Tiffany Burns ve Scott Konkel gibi isimler de var.

Filmin vizyon tarihi henüz net değil.

Yorumlar

Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up