Avni Amca- Metropolde Yaşlı ve Yalnız Olmak Üzerine

“Hiç bir şey göründüğü kadar değildir…”

toron-karaca

Metropolde yaşlı ve yalnız olmak üzerine etkileyici bir hikayenin filmi.

Çiğdem Topaloğlu’nun hikayesini gerçek bir olaydan esinlenerek yarattığı ve yönetmenliğini yaptığı “AVNİ AMCA” adlı kısa film Yaşlılar Haftası’na denk gelen 22 Mart 2013 tarihinde Kadıköy Belediyesi’nin desteği ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak özel gala gösterimi ile seyirci karşısına çıkacak.

Yapımını Lavanta Film’in üstlendiği film Profilo Dayanıklı Ev Aletleri’nin ana sponsorluğunda çekildi. Ana sloganı “Hiç bir şey göründüğü kadar değildir…” olan filmin  başlıca rollerinde Toron Karacaoğlu, Zerrin Nişancı, Beyza Şekerci, Elif Atakan, Canan Okan ve Coşkun Özmeriç yer alıyor. Uluslararası film festivallerine katılmak üzere hayata geçirilen film gala gösteriminin ardından festivallerle ilgili yolculuğuna başlayacak.

Metropol yaşamının en sevdiklerimize bile zaman ayırmayı eziyet olarak görmeye başlamamıza neden olan hızlı ve tüketici temposuna vurgu yapan film aynı zamanda önyargılarımızla yüzleşmemize neden olacak ve izleyiciye “Sevdiklerime yeterince zaman ayırabiliyor muyum?” sorusunu sordurup vicdan muhasebesi yaptıracak.

Sinefesto | Yağmur Ceylan

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up