Bizimle İletişime Geçin

Fragmanlar

3B Bediüzzaman Anismasyonu 4 Kasım’da Sinemalarda!

Yayınlandı

tarihinde

Yakın dönemin en büyük âlimlerinden biri olan Bediüzzaman Said
Nursi’nin Barla hayatı, Hollywood anime filmlerinin sık kullandığı
‘motion capture’ tekniğiyle beyaz perdeye taşınıyor.

Allah’ın Sadık Kulu:

Üstad Bediüzzaman Said Nursi

“Motion Capture” Tekniğiyle

Beyaz Perdede!

 

Samanyolu Televizyonu bünyesinde çalışan 13 kişilik profesyonel bir ekibin, Esin Orhan yönetmenliğinde 3,5 yıllık titiz çalışmasının bir ürünü olan sinema filmi Allah’ın Sadık Kulu: Barla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

‘Motion capture’ tekniğiyle Türkiye’de yapılmış ilk uzun metraj 3B animasyon film (108 dk) özelliğine sahip olan filmde karakterlerden
mekâna kadar tüm figürlerin gerçekliğine azami özen gösterildi. Yapımda Bediüzzaman Hazretleri ve talebeleri, tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirildi.

Hikâyenin senaryo teksinden sinema perdesine taşınması aşamasında 2 yıl boyunca 70 makinelik render çiftliğindeki çalışmada da hiçbir zorluktan kaçınılmadı. Projenin alınmış renderlarının kompozisyon aşamasında birleştirilmesi büyük bir sabırla yapıldı.

Büyük bir titizlikle çalışılan projenin müzikleri Budapeşte Senfoni orkestrası tarafından, kompozitörlüğü ise Aria Müzik’ten Cengiz Onural, Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Post Prodüksiyon’da Türkiye’nin, alanında en büyük şirketlerinden biri olan 1000Volt’un adı yer alıyor. Özen Film tarafından dağıtılacak olan filmin ilk ana kopyası ise ARRI laboratuarlarında basıldı.

4 Kasım’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan Allah’ın Sadık Kulu: Barla, yurt çapında 200 kopya olarak izleyicisiyle buluşacak.

Sinefesto Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fragmanlar

Reha Erdem Filmi Seni Buldum Ya!’dan İlk Fragman Yayınlandı

13 Mart Cumartesi itibarıyla MUBI’de!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinemamızın auteur yönetmenlerinden Reha Erdem’in yeni filmi “Seni Buldum Ya!”dan ilk fragman yayınlandı.

Reha Erdem’in 13 Mart Cumartesi itibarıyla MUBI’de seyirciyle buluşacak olan yeni filmi Seni Buldum Ya!‘dan ilk fragman yayınlandı. Reha Erdem’in yazdığı ve 2020 Nisan’ında karantinaya kapanan İstanbul’da Zoom üzerinden çektiği kara komedinin yapımcılığını, Ömer Atay ve Serra Ciliv’in üstleniyor.

Maskesiz evden çıkamayacak hâle gelmiş insanların yaşadığı bir dünyada geçen ve masumun suçluya, suçlunun da masuma dönüştüğü film Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun’u ilk kez aynı projede bir araya getiriyor. Oyuncuları kendilerine özel olarak yazılmış rollerde ve kendi evlerinde izleyeceğimiz Seni Buldum Ya!, tüm Reha Erdem filmleri gibi insanlık hâlimize ayna tutuyor. Bunu da çoktandır unuttuğumuz bir neşe ve bolca kahkahayla süslüyor.

 

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

Çağatay Ulusoy’lu BluTV Dizisi Yeşilçam’dan İlk Teaser Yayınlandı

Dizinin yayın tarihi henüz belli değil.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Çağatay Ulusoy’un başrolünü üstlendiği BluTV’nin yeni dizisi “Yeşilçam”dan ilk teaser yayınlandı. 

Sevilen oyuncu Çağatay Ulusoy son günlerde yayınlanmasına ramak kalmış iki farklı projesinin heyecanını yaşıyor. Son dönemlerde öne çıkan stream platformlarından biri olan BluTV’de yayınlanacak Ulusoy‘lu yeni dönem dizisi Yeşilçam‘dan ilk teaser yayınlandı. Merakla beklenen dizinin yönetmenliğini Babam ve Oğlum, Issız Adam, Dedemin İnsanları ve Unutursam Fısılda gibi sevilen filmlere imza atmış Çağan Irmak üstleniyor.

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci ve Afra Saraçoğlu‘nun paylaştığı dizide yıldız üçlüye Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi isimler eşlik ediyor.

Yeşilçam ruhunun yaşandığı yıllara seyirciyi götürecek dizi, 1960’ların Türkiye’sinde film yapımcısı bir adamın yeniden doğuş hikayesini ekranlara getirecek. Dizinin ne zaman platformda yayında olacağı ise henüz belli değil.

Çağatay Ulusoy’un çöp toplayıcısı olarak yer aldığı Kağıttan Hayatlar filmi ise 12 Mart tarihinde Netflix‘te ekranlara gelecek.

Okumaya Devam Et

Fragmanlar

Gretel & Hansel’den Yeni Fragman

Gretel And Hansel filminden fragman yayınlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sophia Lillis’in başrolünde yer aldığı Gretel & Hansel filminden yeni fragman yayınlandı.

Grimm Kardeşler’in efsanevi eserlerinden biri olan Hansel ve Gretel masalı, birçok kez beyaz perdeye uyanlanmıştı. Masal, son olarak 2013 yılında Hansel & Gretel: Witch Hunters ile büyük ekrana uyarlanmıştı.

Oz Perkins tarafından yeniden beyaz perdeye uyarlanan Gretel & Hansel filminin oyuncu kadrosunda Sophia Lillis, Samuel Leakey, Alice Krige, Jessica De Gouw, Charles Babalola ve Ian Kenny gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle: Bir masal diyarı ülkesinde Gretel, küçük kardeşi Hansel’i ormanın derinliklerine doğru götürür. Amaçları ise yemek aramaktır. Ancak yaptıkları bir şey, şeytani kötülüğün uyanmasına neden olacaktır.

Korku türündeki Gretel and Hansel filminin izleyicileriyle 31 Ocak 2020 tarihinde sinemalarda buluşması beklenenler arasında yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler