Venedik’ten Ustalar geçecek

Festivaller Manşet

Roman Polanski, David Cronenberg, Steven Soderbergh ve George Clooney’nin son filmleri ilk kez Venedik Film Festivali’nde seyriciyle buluşacak.

Venedik Film Festivali’nde ilk kez seyirci karşısına çıkacak usta isimler belli olmaya başladı.

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Venedik Film Festivali’nin açılışında, yönetmenliğini ABD’li aktör George Clooney’nin yaptığı ”The Ides of March” isimli film gösterilecek.

Bir başkan adayı vali ile bir iletişim uzmanının hikayesini anlatan ”The Ides of March”, bu gösterimle aynı zamanda ilk kez seyirciyle buluşacak.

Roman Polanski’nin Yasmina Reza’nın ödüllü oyunundan uyarladığı Carnage, David Cronenberg’in Sigmund Freud ve Carl Jung’u biraraya getiren filmi ‘A Dangerous Method’ ve Steven Soderbergh imzalı gerilim Contagion festivalin şimdiden en çok merak edilen filmleri.

Venedik’te gösterimi yapılacak filmler arasında Alexandre Sokurov’un Faust’u ve Marjane Satrapi ve Vincent Paronnaud’un Poulet aux Prunes’i dikkat çekiyor.

Venedik Film Festivali’nin resmi programı haftaya Perşemebe günü açıklanacak.

Bu yıl 31 Ağustos-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Venedik Film Festivali’nde Darren Aronofsky’nin başkanlığı üstleneceği jüride İtalyan yönetmen Mario Martone, İtalyan oyuncu Alba Rohrwacher, Fin video sanatçısı Eija-Liisa Ahtila, İngiliz oyuncu David Byrne; Amerikalı yönetmen Todd Haynes ve Fransız yönetmen Andre Techine yer alıyor.

Festivalde, geçen yıl en iyi film ödülü altın aslanı, Sofia Coppola’nın yönettiği ”Somewhere” kazanırken, Seren Yüce’nin yönetmenliğini yaptığı ”Çoğunluk” filmi de geleceğin aslanı ödülüne layık görülmüştü.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up