Venedik Film Festivali’nin Jürisi Belli Oldu

Festivaller Manşet

31 Ağustos-10 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenecek 73. Venedik Film Festivali´nin jürileri belli oldu.

Ana yarışma jürisinin başkanlığını üstlenecek Sam Mendes, ABD´li yönetmen, şarkıcı, yazar Laurie Anderson, İngiliz oyuncu Gemma Arterton, İtalyan yazar ve senarist Giancarlo De Cataldo, Alman oyuncu Nina Hoss,Fransız oyuncu Chiara Mastroianni, ABD´li yönetmen Joshua Oppenheimer, Venezuelalı yönetmen venezuelano Lorenzo Vigas, Çinli yönetmen ve şarkıcı Zhao Wei´den oluşan bir kadroyla çalışacak.

Ufuklar bölümünün jürisinde ise Fransız yönetmen Robert Guédiguian, ABD’li eleştirmen Jim Hoberman, Mısırlı oyuncu Nelly Karim, İtalyan oyuncu Valentina Lodovini, Koreli oyuncu ve yönetmen Moon So-ri, İspanyol eleştirmen Josè Maria (Chema) Prado, Hint yönetmen Chaitanya Tamhane görev yapacak.

Geleceğin Aslanı bölümünün jürisinde ise İtalyan oyuncu ve yönetmen Kim Rossi Stuart, İsyanyol oyuncu Rosa Bosch, ABD´li oyuncu ve yönetmen Brady Corbet, İspanyol oyuncu Pilar López de Ayala Fransız eleştirmen Serge Toubiana var.

Geçtiğimiz yıl Nuri Bilge Ceylan’ın içinde bulunduğu jürinin başkanlığını Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron yapmıştı ve Lorenzo Vigas’ın Desde Alla filmi “Altın Aslan” ödülüne layık görülmüştü. Emin Alper’in yönettiği Abluka ise festivalde “Jüri Özel Ödülü” kazanmıştı.

Yeni bir James Bond filmi daha yönetmeyecek olan Mendes’in yeni projesi The Voyeur’s Motel adında bir gerilim filmi olacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up