Venedik Film Festivali’nin Başkanı Polanski’nin Yeni Filminin Galasına Katılmayacak

Avrupa Sineması

76. Venedik Film Festivali’nin jüri başkanı Lucrecia Martel, cinsel istismar skandalıyla gündeme gelen Roman Polanski’nin yeni filmi J’accuse’ün festivaldeki galasına katılmayacağını açıkladı.

Bu yıl 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 76. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin jüri başkanlığını üstlenecek Lucrecia Martel, festivalin açılışında düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Roman Polanski‘nin yeni filminin Venedik’teki galasına katılmayacağını açıkladı.

Martel, Arjantin’de bu sorunla boğuşan kadınları temsil ettiğini, bu yüzden de Polanski’nin yeni filmi olan J’accuse’ün galasına katılmayacağını ifade etti.

Ayağa kalkıp alkışlayarak Polanski’yi kutlamak istemediğini belirten Martel, yanlış anlaşılmaların olmamasını istediğini dile getirerek diğer filmler gibi J’accuse’ü de izleyip objektif bir değerlendirme sürecinden geçireceğini söyledi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up