Venedik Film Festivali’ne Hazırlanan“Hayaletler”den İlk Fragman

Türkiye

Dünya prömiyerini bugün 77. Venedik Film Festivali’nde yapacak olan “Hayaletler”den ilk fragman geldi.

Azra Deniz Okyay’ın yönetmen koltuğuna oturduğu Hayaletler‘den ilk fragman yayınlandı. Küçük Kara Balıklar (2013), Sulukule Mon Amour (2016) gibi ödüllü kısa filmleriyle tanıdığımız yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan Hayaletler, bugün dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali’nde yapacak. Filmin yapımcılığını ise Dilek Aydın üstleniyor.

Bu yıl Venedik’e Türkiye’den kabul edilen tek film olan “Hayaletler”, Geleceğin Aslanı Ödülü için yarışacak. Film, Uluslararası Eleştirmenler Haftası (Venice International Film Critics’ Week) bölümünde gösterilecek.

Merakla beklenen yapım, tüm Türkiye’de saatlerce süren elektrik kesintisinin olduğu tek bir günde geçiyor. Film, o gün İstanbul’un Sucular mahallesinde yaşananları dört farklı karakterin birbirine geçen hikâyesi üzerinden beyazperdeye aktarıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up