Venedik Film Festivali İstanbul’a Geliyor

Genel

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden biri olan Venedik Film Festivali ve Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası program yetkilileri Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da 2015” projesi kapsamında sırasıyla 9-12 Haziran ve 23-26 Haziran tarihlerinde İstanbul’a geliyor.

SEYAP

Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği, Atlas Post Prodüksiyon’un katkıları ve Corinne Art & Boutique Hotel işbirliğiyle gerçekleştirilen projeye başvuruda bulunan filmler, festival yetkilileri tarafından izlenecek ve festivalin kriterlerine uygun filmler belirlenecek. Bu etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkilileri bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. Venedik Film Festivali bu yıl 2 – 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye Sineması’nın önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında, geçtiğimiz sene Kaan Müjdeci’nin SİVAS filmi Venedik Film Festivali’ne, Emine Emel Balcı’nın NEFESİM KESİLENE KADAR filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu’nun KAR KORSANLARI isimli filmleri Berlin Film Festivali’ne seçilmişti. Festivaller İstanbul’da projesi dahilinde 2015 yılı içinde San Sebastian, Toronto, Berlin, Rotterdam ve Sundance Film Festivalleri program yetkilileri de ayrıca Türkiye’ye gelecekler.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up