Van’da Axtamara Film Günleri

Festivaller Türkiye

Van Büyükşehir Belediyesi ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği’nin ortak çabasıyla 10-15 Kasım tarihleri arasında 2Axtamara Film Günleri düzenlenecek.

Binbir Renk İçin Varız şiarıyla yola çıkan organizasyon, Van’ın çok renkli ve çok çeşitli kültürünü yansıtan filmlerin, konserlerin ve atölyelerin yer aldığı zengin bir programla altı gün boyunca devam edecek.

van-afiş

Endüstriyel sinema dağıtım ağı içerisinde gösterim olanağı bulamayan, fastfood kültüre karşı alternatif duruşu olan birçok kısa film, belgesel film, uzun metraj film programda yer alacak. Axtamara Film Günleri, bağımsız sinema üretimlerini, geniş bir seyirci kitlesi ile buluşturmayı hedefleyen bir mecra olmayı amaçlıyor.

Etkinlikler kapsamında Yaşar Kemal adına üç gün sürecek bir öykü atölyesinin yanı sıra film günlerinin açılışı Nujîn adlı belgesel ile yapılacak. Gösterimler süresince yönetmen ve oyuncuların da izleyici ile birlikte olacağı etkinlikler kapsamında, Axtamara Adası’na gezi düzenlenecek.

———————————————————-

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up