“Uzun Zaman Önce” Seyirciyle Buluştu

Türkiye

c

Cihan Sağlam’ın yazıp yönettiği “Uzun Zaman Önce”, Türkiye’de ilk kez Adana Altın Koza Film Festivali’nde seyirciyle buluştu. Başrollerini Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan ve Nihan Okutucu Dengiz’in paylaştığı dram ve gerilim türündeki film, Anadolu’da bir kasabada işlenen cinayet ve bu cinayetin suç ortağı iki kardeşin masumiyetlerini yitirişlerinin hikâyesini anlatıyor. Cihan Sağlam’ın ilk sinema filmi olan “Uzun Zaman Önce”, festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışıyor.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gösterilen filmin ardından yönetmen Cihan Sağlam ve filmin oyuncuları izleyicilerin sorularını cevapladı.

Bir “masumiyeti kaybediş” öyküsü olan “Uzun Zaman Önce”, Anadolu’da şehirleşmeye başlayan bir kasabada yaşayan otoriter bir baba ve gün geçtikçe babalarına dönüşmekten kaçamayan iki kardeşin hikayesini anlatıyor.

“Uzun Zaman Önce”nin oyuncu kadrosunda Onur Dikmen, Serdar Orçin, Nihan Okutucu Dengiz, Reha Özcan, Ümit Çırak, Esra Bezen Bilgin, Zeynep Kaçar, Sevinç Erbulak, Murat Garipağaoğlu ve Sedat Kalkavan yer alıyor.

Filmin görüntü yönetmenliğini Deniz Pişkin, sanat yönetmenliğini Ufuk Özek’in üstlenirken kurgusu Cihan Sağlam tarafından yapıldı.

Yapımcılığını Cenk Özçelik ve Cihan Sağlam’ın üstlendiği filmin ortak yapımcıları arasında ise Cavit Çetin Güner ve Armağan Lale bulunuyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up