‘Uzun Hikaye’, Tv’de İlk Kez Bu Akşam Atv’de

TV'de Sinema

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği,  Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz’ın başrollerini paylaştığı, usta yazar Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden Yiğit Güralp tarafndan senaryolaştırılan Uzun Hikaye, bu akşam 20:00’de Tv’de ilk kez Atv ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

Uzun Hikaye

Filmde 1940’lı yıllarda dedesiyle birlikte Bulgaristan’dan göç ederek İstanbul Eyüp’e yerleşen Bulgaryalı Ali’nin (Kenan İmirzalıoğlu) hikayesi anlatılmaktadır. İstanbul’a göç ettikten yaklaşık 10 yıl sonra delikanlılık çağına giren Ali ikamet ettiği Eyüp’teki bir sinemacının kızı olan Münire’ye (Tuğçe Kazaz) aşık olur ve birlikte kaçarlar.

Ali’nin eşitlik ve adaleti tutkulu bir şekilde sevmesi nedeniyle, Münire ve Ali oğulları Mustafa ile birlikte demiryolları boyunca, her gittikleri yerde kendilerini farklı bir macerada bulurlar.

Yönetmen: Osman Sınav

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır, Batuhan Karacakaya, Taha Yusuf  Tan, Güven Kıraç, Cihat Tamer, Altan Erkekli, Mahir Günşıray, Zafer Algöz, Mustafa Üstündağ, Mustafa Alabora, Damla Sönmez, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Şener Kökkaya, Ufuk Karaali, Melih Çardak, Elif Atakan, Bora Koçak, Erkan Avcı, Osman Alkaş, Fatma Betül Çordal, İsmail Hakkı Ürün, Ferdi Kurtuldu, Berk Buğra

Tür: Dram, Macera, Romantik

Yapım Yılı: 2012 (137 dk)

Vizyon Tarihi: 12 Ekim 2012

Senaryo: Yiğit Güralp

Yapımcı: Osman Sınav

Yapım Ülkesi: Türkiye

Uzun Hikaye Film Afişi

Yorumlar

 

1 Yorum

  1. Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up