“Uzay Oyunları” Çok Yakında Sinemalarda

Dünya

enders-game

Yönetmenliğini Gavin Hood’un yaptığı “Enter’s Game: Uzay Oyunları” filmi Kasım’da vizyona giriyor. Yakın gelecekle ilgili bir sorunu ele alan bilim kurgu filminin başrollerini Harrison Ford ve Asa Butterfield paylaşıyor.

Yargısız İnfaz ve X-Men Origins:Wolverine filmlerinin yönetmeni olarak tanıdığımız Gavin Hood, yeni filmi “Enter’s Game:Uzay Oyunları”yla 8 Kasım’da Türkiye’de tüm sinemalarda eş zamanlı olarak vizyona girecek.

Geçtiğimiz akşam Amerika’nın Los Angeles şehrinde yapılan galada film, izleyenlerin ve basının beğenisini kazandı. Orson Scott Card’ın klasikleşmiş aynı adlı yapıtından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Abigail BreslinHarrison FordBen KingsleyAsa ButterfieldHailee Steinfeld yer alıyor.

Konu:

Yakın bir gelecekte, düşman uzaylı bir ırk olan Formic’ler Dünya’ya saldırmıştır.Olası saldırıya karşı tetikte olan ve bir yandan da dünyayı kurtaracak kahramanı bulabilmek için seçilmiş çocuklar Savaş Okulu’nda eğitilmektedirler. Ender Wiggin isimli utangaç fakat stratejik yeteneğine sahip olan çocuk, diğer akerlerin arasından sıyrılmayı başarır. Kısa zamanda Komutanlık Okulu’na yükselmeyi başaran Wiggin, yeni bir eğitimin ardından, insan ırkını korumak için destansı bir savaşa hazırdır.

image001

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up