Uzak Doğu’dan Kan Donduran 10 Gerilim Filmi

Liste Manşet

Rıfat Can Cihangir Hazırladı…

tumblr_n1macphsvT1tuslzoo1_500

Oldboy 2003 IMDB 8.4

2004 yılında Cannes Film Festivali’nden Juri Özel Ödülü alan ve yayınlandığı yıl, büyük etki yaratan film bir intikam hikayesini konu ediniyor. Kapısı ve penceresi olmayan bir dairede, sebepsizce hapis tutulan Oh Dae-Soo,  kimseyle iletişim kurmadan bir takım ritüellerle 15 sene geçirir. Salındığında ise kendisini esir tutan kişi veya kişilerin kim olduğunu bulmaya çalışıp intikam almak isteyecek olan Oh Dae-Soo, şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşıp neden hapis tutulduğunu değil neden salındığını sorgulamaya başlayacaktır.

__________

ajusshi6

The Man From Nowhere 2010 IMDB 7.9

Cha Tae-sik eski karanlık hayatını bırakıp bir dükkan açar ve sessiz, sakin bir hayat sürdürmeye karar verir. Sohbet edip bir şeyler paylaşabildiği tek kişi, hemen yan evinde yaşayan, So-mi adında küçük bir kız çocuğudur. So-mi’nin kaçırılmasıyla, eski polis Cha Tae-sik, uyuşturucu ve organ mafyasının tekrar peşine düşer.
__________

site_28_rand_1448081460_bittersweet_life_627

A Bittersweet Life 2005 IMDB  7.7

Kim Sun-woo iyi bir otel yöneticisi, aynı zamanda da soğukkanlı ve zeki mafya patronu Kang’in sağ koludur. Bir gün Kang sevgilisinin ona bağlılığından kuşku duyduğunu Kim’e söyler ve Kim’den onu takip etmesini ister. Kim bu sefer görevini yerine getirmekte tereddüt edecektir. Zira kendi içinde bir adalet duygusu taşıyan Kim patronunu haklı bulamaz.

 

__________

tumblr_mtmdm14Pgl1reitwwo4_r3_500

__________

 Cold Fish 2010 IMDB 7.1

Shamoto sıradan bir pet shop sahibidir. Genç kızı bir hırsızlık olayına karışır. Bunun üzerine Shamoto, kızının düştüğü bu kötü durumda ona yardım etmek için çabalayacaktır. Bir gün dükkanlarını ziyaret eden bir adamın, devasa bir pet shop sahibi olduğunu öğrenen Shamoto, kızının burda çalışma isteğine karşı gelemez ancak bu adamın karanlık bir tarafı vardır. Shamoto, ailesini bu adamın gölgesinden kurtarmaya çabalasa da işin içine girdikçe, korkunç gerçeklere tanıklık edecektir.

The Chaser

The Chaser 2008 IMDB 7.9

Eski polis memuru Joong ho, yeni hayatında bir kadın satıcısı olmuş ve paradan başka hiçbir şey düşünmemeye başlamıştır. Ofisine telefon gelir, kadınlar işe gider, Joong ho parasını kazanır işler böyle yürür. Bir süre sonra ona bağlı telekızlar bir bir kaybolmaya başlar ve Joong ho küplere biner, çünkü kadınlarının kaçırılıp satılmaya başlandığını düşünür ve bunun işini sekteye uğratmak isteyen birileri tarafından yapıldığını düşünür. Bu işin izini sürerken, en son işe gönderdiği Mi jin’in gittiği adamın diğer kaybolan telekızların gittiği adamla aynı adam olduğunu saptar.

__________

terrifying-horror-movies-you-have-to-see-at-least-once-692138

I Saw the Devil 2010 IMDB 7.8

Kyung-chul sırf kişisel tatmin için insanların canını kıymaktan çekinmeyen psikopat bir seri-katildir. O kadar vahşi ve acımasızdır ki kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeden herkesi öldürebilir ve bu haliyle polis için daha da zor, bir sonraki adımı tahmin edilemez bir hedef haline gelir. Son kurbanı olan emekli bir komiserin kızı olan Joo-yeon’u kaçırınca Kyung-chul bütün hıncı kendisine çeker. Yetenekli, gizli bir ajan olan Dae-hoon ise vahşi biçimde öldürülen genç kadının nişanlısıdır. Sevdiği kadının hunharca öldürülmesi Dae-hoon’u tek başına bu vahşi seri katile karşı harekete geçirecektir. Canavarı engellemek bir canavara dönen Dae-hoon intikamını almak konsunda kararlıdır.                                                                  __________

memories-laughter

 Memories of Murder 2003 IMDB 8.1

1986 yılında Güney Kore, askeri bir diktatörlük ile yönetilmektedir. Ülkede yasaklar ve baskılar tüm sıkılığı ile devam ederken bir gün, tecavüze uğrayarak vahşice bir cinayete kurban giden bir kadın bulunur. Hemen başlayan soruşturmanın başına, yerel polis dedektifi Park Doo-man getirilir. Fakat olayı çözmek için kullandığı yöntemler, herşeyi berbat etmekten başka bir işe yaramaz. Başarısızlıkla sonuçlanan soruşturma yöntemleri nedeni ile bir çok tanığın zarar görmesi sonucu, Seul’dan yeni bir dedektif olan Seo göreve atanır. Seo çok ince ayrıntılara bile takılan, işini iyi yapmaya kendini adamış bir dedektiftir. Katilin kendini saklamak için yarattığı düzeneği de çözebilecek tek adamdır.

__________

kim-bok-nam-seo-young-hee-in-bedevilled

 Bedevilled 2010 IMDB 7.3

Hae-won, 30’lu yaşlarında, hayatını kariyerine adamış genç bir kadındır. Seul’de tek başına yaşayan Hae-won bir cinayete tanıklık eder. İş yaşamında da şansı dönen Hae-won elini nereye atsa, hep karmaşık durumların içine düşmektedir. Çalıştığı banka, onu zorunlu bir tatile gönderince, Hae-woe çocukken büyükbabasını ziyarete gittiği Moodo isimli adaya yolculuk yapmaya karar verir. Burada çocukluk arkadaşı Bok-nam ile karşılaşır. Daha önce kendisi ile hep iletişime geçmeye çalışan, iyi niyetli Bok-nam’ın adadaki insanların alay malzemesi olduğunu görünce kısa çaplı bir şok yaşar. Zulüm gören Bok-nam’ın tek istediği adadan kaçabilmektir, bu konuda Hae-won’un yardımını isteyecektir.

__________

madeo

Madeo 2009 IMDB 7.8

Bir anne 28 yaşındaki oğluyla sessiz, sakin bir hayat sürmektedir. Bir kızın öldürülmesiyle, oğlunun cinayetle suçlandığını öğrenen annenin, bu sakin hayatı bir anda bozuverir. Anne şimdi oğluna itham edilen suçu asıl kimin işlediğini bulmalıdır.

__________

giphy

Audition 1999 IMDB 7.2

Aoyama, 7 yıl önce karısını kaybetmiş ve o günden beri tek kadınla flört dahi etmemiştir. Onun kederli yaşantısına bir kadının girmesi gerektiğine inanan televizyon yapımcısı arkadaşı, ilginç bir plan yapar. Televizyon şovunun içinde bir bölüm yaparak, sözde oyuncu seçmeleri yapacak ve bu sayede Aoyama’ya uygun bir eş bulacaklardır. Başarısız ve komik pek çok aday sonrasında, Asami adlı çok çekici bir kadın çıkar karşılarına. Onun ideal eşi olacağına inanan Aoyama, kısa zamanda kadının geçmişi hakkında garip şeyler öğrenir.

twitter:@rcancihangir

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up