Üsküdar’da Sinema Akademisi

Türkiye

Üsküdar Belediyesi ve Film Arası Dergisi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Üsküdar Sinema Akademisi, 5 Ekim’de eğitime başlıyor. Yedi derste eğitim verilecek akademideki derslere çok sayıda usta isim de katılacak.  

UskudarSinemaAkademisi

Üsküdar Belediyesi, sinema alanında önemli bir etkinliğe imza atıyor. Belediyenin, Film Arası Dergisi işbirliğiyle düzenlediği Üsküdar Sinema Akademisi, 5 Ekim’de eğitime başlıyor. Kayıtları alınmaya başlanan akademiye kayıt için son başvuru tarihi ise 4 Ekim.

USTALAR DERSLERE KATILACAK

Sinema tarihi, temel sinema kavramları, film yapım, oyunculuk, senaryo, eleştirmenlik ve görüntü-kurgu-montaj derslerinin verileceği akademi, Türkiye sinemasının usta oyuncu, yönetmen ve senaristlerinin katılacağı workshoplarla zenginleştirilecek.

GENÇ KUŞAK SİNEMACILARDAN EĞİTİM

Üsküdar Sinema Akademisi’nde ustaların yanı sıra genç kuşak sinemacılar da eğitim verecek. Derslere girecek olan isimler ise şunlar;  Yönetmen Gökhan Yorgancıgil, Film Arası Dergisi yazarları Suat Köçer, Gülcan Tezcan, Abdulhamit Güler ile oyuncu Osman Doğan ve kısa filmci Muhammet Abdülgafur Şahin.

PRATİK EĞİTİME AĞIRLIK VERİLECEK

Temel hedefi sinema eğitimini pratik biçimde vermek olan akademide set ziyaretleri, söyleşi ve pratik ödevlerle, bu eğitimin işlevsel hale getirilmesi hedefleniyor. Sinema akademisi, hafta sonları verilecek derslerle, 10 hafta sürecek.

MUSTAFA KARA: SİNEMA TUTKUNU GENÇLERİ CESARETLENDİRECEK

Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanında, sosyal belediyecilik alanında da pek çok önemli hizmete imza attıklarını söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, önemli bir projeyi daha hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Sinemanın çağın en etkili ve saygın sanat dallarından biri olduğunu hatırlatan Başkan Kara, Üsküdar’da eğitim verecek olan Sinema Akademisi’nin ilçede önemli bir fonksiyon üstleneceğini ifade etti. Başkan Mustafa Kara, Üsküdarlıların yoğun ilgi göstereceğini umduğu Sinema Akademisi’nin, gençleri bu alanda cesaretlendireceğinin altını çizdi.

SUAT KÖÇER: EĞİTİMİN ARDINDAN FİLMLERİNİ ÇEKECEKLER

Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni ve proje koordinatörü Suat Köçer, Üsküdar Sinema Akademisi’nde, iki aylık yoğunlaştırılmış bir eğitim vereceklerini söyledi. Verilecek temel eğitimle birlikte, pratik yoğunluklu bir çalışma yürüteceklerini belirten Köçer, eğitim sonrasında, öğrencilerin birlikte bir belgesel film çekeceğini söyledi.

KAYITLAR BAŞLADI!

Öte yandan, 5 Ekim’de start alacak Üsküdar Sinema Akademisi için kayıtlar başladı. Başvurular Üsküdar Gençlik Merkezi’nin web adresinden yapılabildiği gibi, sosyal medya ve telefon aracılığıyla da gerekli bilgiler elde edilebiliyor. Kayıtlar için son tarih ise 4 Ekim 2013.

Ayrıntılı Bilgi için: www.uskudargenclikmerkezi.com

Tel: 0 216 557 71 98

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up