Üsküdar Sinema Akademisi İlk Mezunlarını Verdi!

Türkiye

unnamed (4)

Üsküdar Belediyesi ve Film Arası Dergisi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Üsküdar Sinema Akademisi’nden mezun olan 30 öğrenci, düzenlenen gecede sertifikalarını aldı. Programda öğrencilerin çektiği 5 kısa filmin de gösterimi yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ve Film Arası Sinema Dergisi’nin ortaklaşa düzenlediği Üsküdar Sinema Akademisi, mezunlarını verdi. Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen gala gecesinde sertifikalarını alan 30 öğrencinin çektiği 5 kısa filmin de gösterimi yapıldı. Geceye yönetmenler, sinema yazarları ve öğrencilerin ailelerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

unnamed (3)

Öğrencilerin hazırladığı bir tanıtım VTR’si ile başlayan gecede, iki aylık eğitim alan öğrencilerin akademi sonrasında çektiği 5 kısa filmin gösterimi yapıldı. 6’şar kişilik 5 grup halinde çekimleri gerçekleştiren öğrencilerin kısa filmlerine, geceye katılan sinema yazarları da tam not verdi. Gecede konuşan Üsküdar Belediyesi Kültür Müdiresi Sema Silkin, sinema akademisi projesinin kendileri için önemli bir proje olduğunu söyledi. Sinema alanında ailelerin çocuklarına büyük destek olduğunu belirten Sema Silkin, bunun son derece önemli bir kazanım olduğunu belirtti. Daha sonra söz alan Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni ve projenin koordinatörü Suat Köçer, akademinin meyvelerini kısa sürede aldıklarını söyledi. Filmlerin başarısının kendilerini gururlandırdığını belirten Köçer, öğrencilerin iki ay gibi kısa süreli bir eğitimle ortaya harikalar çıkardıklarını söyledi. Köçer, projeyi sahiplenerek sinema eğitimine verdiği destekten dolayı Üsküdar Belediyesi’ne teşekkür etti.

Gecede Üsküdar Sinema Akademisi’nden mezun olan 30 öğrenciye sertifikaları verildi. Sahnede duygularını dile getiren öğrenciler, proje destekçileri ve eğitim süresince kendilerine destek olan ailelerine teşekkür etti.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up