Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali İçin Başvurular Başladı

Festivaller
Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali İçin Başvurular Başladı
Bu yıl 4’üncüsü yapılacak olan Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali için başvurular başladı. Son başvuru tarihi 25 Kasım.

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin başvuru süreci başladı. 12-13-14 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşmesi planlanan festival, bu yıl kimi yeniliklere ev sahipliği yapacak.

Lisans öğrencilerine açık olan Ulusal Öğrenci Yarışması ve her yaştan kısa filmciye açık olan Ulusal Kısa Film Yarışması ile ikili bir seçkiye ev sahipliği yapacak festivalde verilecek ödül sayısı 12’e yükselirken ön elemeyi geçen tüm filmler için eser sahiplerine sembolik bir telif ödenecek.

Ön seçici kurulunda Antalya Sinema Derneği başkanı Sidar Serdar Karataş, akademisyen/görüntü yönetmeni Onur Tatar ve yönetmen/yazar Onur Keşaplı’nın yer aldığı 4. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’nin Ulusal Öğrenci Yarışması’nda En İyi Kurmaca, En İyi Belgesel, En İyi Deneysel ve En İyi Canlandırma dallarında ödüller verilecek. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda ise En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Sanat Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Ses ve En İyi Oyuncu kategorilerindeki ödüller sahiplerini bulacak. Ana seçici kurul ve ödül içeriklerinin önümüzdeki haftalarda açıklanacağı festivalin son başvuru tarihi 25 Kasım 2017.

Ayrıntılı bilgi ve şartname için;
http://usakfilmfest.wixsite.com/ukdff

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up