Televizyon Tarihinin Unutulmaz Yarışma Programları

Unutulamayan yarışma programları

Bilal Turan Genel Liste

Passaparola

Metin Uca’nın sunumuyla akıllarda kalan programda her harften bir soru vardı. Eğlenceli ve bilgi dolu bu yarışmayı unutmak mümkün değil.

Başlıksız-1 kopya

Var mısın Yok musun

Yıllarca Hamdi Beyin teklifini beklediğimiz yarışma, yarışmacıları kutuları ve Hamdi bey’in teklifi arasında bırakmıştır.

maxresdefault (3)

Kelime Oyunu

Ali İhsan Varol’un eğlenceli sunumu ve gayet kaliteli sorularıyla çengel bulmaca tadında bir yarışma programı.

inermisin çıkarmısın

İner misin Çıkar mısın

Yarışmacıların çeşitli yetenekler sergilediği ve izleyicilerin alkışlarına göre yükseldiği garip bir yarışma konsepti tabii ki unutmak olmaz. Şafak Sezer ve Hakan Yılmaz gibi isimlerinde doğduğu program diyebiliriz.

kenan-isik-2016

Kim Beş Yüz Milyar İster?

Günümüzde ‘Kim Milyoner Olmak İster’ olarak devam eden konsept çeşitli dallardan çeşitli sorularla senelerdir evlerimize misafir.

sahane pazar

Şahane Pazar

Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin konsept bağımsız ve birbirinden karmaşık oyunların oynandığı uzun soluklu yarışma programı.

carkifelek

Çarkıfelek

Sürekli bitip “parmaktan sonra” tekrar başlayan yarışma; bir çark bir ekran ve bir bulmacadan oluşuyor, Nice kamyon arkası yazılarını bu programdan öğrendik biz.

popstar türkiye

Popstar Türkiye

Yeni yeni sesler Bayhan, Abidin vs. Kim kazanacak diye televizyonun karşısından ayrılmadığımız ve kimi zaman sinirlenip kimi zaman güldüğümüz bir şarkı yarışması programı.

aileler yarışıyor

Aileler Yarışıyor

Yüz kişiye sorduk ve bilmem kaç popüler cevap aldık deyince akla tabii ki Aileler Yarışıyor gelir. İki ailenin karşılıklı olarak yarıştıkları ve konular hakkında popüler cevap aradıkları eğlenceli yarışma programı. Nice sunucular,  nice aileler eskitti ama program hiç eskimedi

adam olacak çocuk

Bonus: Adam Olacak Çocuk

On puan, on puan, on puan. Barış abimizin çocuklara çeşitli sorular sorup onlara şarkı söyletip ve sonunda hep on puan verdiği yarışma tadında ki güzel program. Barış abimizin ruhu şad olsun.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up