Unutulmaz Fiilmlerin Afişleri Tuvale Yansıdı

Etkinlikler Manşet

İSMEK resim branşında eğitim alan kursiyerler, unutulmaz filmlerin afişlerini tuvale aktararak muhteşem bir sergi hazırladılar. “10 Dakika Ara” isimli sergide, Ucuz Roman’dan (Pulp Fiction) Al Yazmalım’a, Baba’dan (Godfather) Rüzgar Gibi Geçti’ye (Gone with the Wind) kadar sinema tarihinin en önemli yapıtlarına ait afişler, İSMEK kursiyerlerinin fırçasında tekrar hayat buldu. Sergi 21- 29 Şubat 2011 tarihleri arasında Taksim Metro Sergi Salonu’nda sinemaseverlerle buluşacak.

İSMEK Resim usta öğreticisi Gülcan Sertdemir ve kursiyerleri sinema tarihinin iz bırakan filmlerine ait afişleri, muhteşem tablolara dönüştürdü. Bir zamanların en korkutan filmi Elm Sokağı Kabusu’ndan sinema tarihinin başyapıtı Baba’ya (Godfather), 1980’li yıllara damgasını vuran bilim kurgu filmi E.T.’den Türk sinemasının unutulmaz filmi Züğürt Ağa’ya, 11 Oscar heykelini almaya hak kazanan az sayıda filmden biri olan Yüzüklerin Efendis’nden (The Lord Of The Rings) milyonlarca seyircisini gözyaşlarına boğan ve Oscar dâhil pek çok ödüle layık görülen Hayat Güzeldir’e (La Vita è Bella) kadar 50 filme ait afişin yer aldığı İSMEK “10 Dakika Ara” isimli sergi, sinema seven sanatseverlere güzel anlar yaşatacak nitelikte.

Sergide, yağlı boya tekniği ile hazırlanan toplam 50 adet tablo- film afişi- yer alıyor. 21 Şubat 2011’de açılacak sergi, 29 Şubat 2011’e kadar saat 10.00 ile 19.00 arasında ziyaret edilebilecek.

-ismek-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up