Ünlü İsimler Görmeyenlere Göz Olacaklar

Festivaller Manşet

Bu yıl 2. si düzenlenecek olan Uluslararası Engelsiz Film Festivali bünyesinde gösterilecek olan uzun metrajlı filmlere, görme engellilerin de izleyebilmeleri için sesli betimlemeler yapıldı.

Sinefesto.com’un basın sponsoru olduğu festivalde betimlemesi yapılan filmler için Beste Bereket, Doğa Rutkay, Melike Demirağ, İrem Altuğ, Ececan Gümeci, Burç Kümbetlioğlu gibi ünlü isimler stüdyoya girerek dublaj yaptılar.

Bu filmler aynı zamanda işitme engellilerin de izleyebilmeleri için alt yazılı biçimde festivalde gösterilecek.

Festivalin tanıtım filmi için kamera karşısına geçen ünlü isimler ise şöyle: Beste Bereket, Cengiz Bozkurt, Bennu Yıldırımlar, Tuğrul Tülek, Zeynep Çamcı, Mine Soley, Rüya Önal, İrem Altuğ, Ece Uslu, Ececan Gümeci, Burç Kümbetlioğlu ve Altan Akışık.

Festival koordinatörleri Maslak Sinevizyon stüdyolarında greenbox tekniğiyle çekilen tanıtım filminin yakın bir zamanda basınla paylaşılacağını açıkladı..

Mind The AD İstanbul’un İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Kütüphane Daire Başkanlığı Engelsiz Bilgi Merkezi ve Özürlü Öğrenci biriminin iş birliğiyle düzenlediği 2.Uluslararası Engelsiz Film Festivali gösterim yerleri ile ilgili değişikliklerden dolayı bu yıl 21-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Sizler de Uluslararası Engelsiz Film Festivali’ne  sosyal ağlarda destek verebilirsiniz!

https://twitter.com/engelsizfilm

© Sinefesto

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up