Umut Evirgen ve Uçurtmayı Vurmasınlar’ın Senaristi Feride Çiçekoğlu’ndan Yeni Film Yolda

Türkiye

Genç sinemacı Umut Evirgen ve çok sevilen Uçurtmayı Vurmasınlar filminin senaristi Feride Çiçekoğlu’dan yeni proje geliyor.

Umut Evirgen’in şu anda proje geliştirme aşamasında olan Annesinin Kuzusu isimli uzun metraj film projesi Ankara Film Festivali Proje Geliştirme Platformu’na seçildi. Uçurtmayı Vurmasınlar, Umuda Yolculuk ve Kumun Tadı gibi filmlerin senaristliğini yapan Feride Çiçekoğlu ile Evirgen’in birlikte kaleme aldığı projenin oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde şekillenecek.

Daha yolun başında olan başarılı genç sinemacının ilk uzun metraj filmi Ben Bir Denizim, Adana Altın Koza Film Festivali’nden ödülle dönmüştü. Genç yönetmen Umut Evirgen, Dünyanın En Hafif Filmi isimli ikinci uzun metrajını da karantina sürecinde tamamladığı biliniyor. Merakla beklenen film, galasını uluslar arası bir festivalde yapmaya hazırlanıyor.

Yönetmen Umut Evirgen’in ilk uzun metraj filmi, ilk uluslararası gösterimini kasım ayında Almanya’da düzenlenecek olan 31st Film Festival Cottbus‘da Gençlik Filmleri Yarışmasında (Youth Film Competition) yapacak. Film ayrıca Rhode Island Film Festival ve Edmonton Film Festival‘den de davet aldı. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up