Ümit Köreken’in Yeni Filmi Bir Umut’un Çekimleri Başladı

Günün Haberi Türkiye

Mavi Bisiklet filmi ile tanınan Ümit Köreken’in yeni filmi “Bir Umut”un çekimleri Bursa’da başladı.

Bir Umut filmiyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile Boğaziçi Film Festivali Bosphorus Film Lab’da TRT’nin ortak yapım ödül desteğini almayı başarmış Mavi Bisiklet‘in yönetmeni Ümit Köreken, yeni filminin çekimlerini COVID-19 kapsamında önemlerini alarak geçtiğimiz günlerde Bursa‘da başladı.

Ümit Köreken‘in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği Türkiye-Almanya ortak yapımı olan ilk sinema filmi “Mavi Bisiklet” dünya prömiyerini dünyanın en prestijli film festivallerinden biri olan 66. Berlin Film Festivali‘nde yapmıştı.  53. Antalya Film Festivali’nde En İyi SenaryoEn İyi Yönetmen ve En İyi Film Altın Portakal ödüllerinin yanı sıra çeşitli festivallerden pek çok ödül alan Ümit Köreken’in merakla beklenen ikinci uzun metraj filmi “Bir Umut”un da ulusal ve uluslararası çeşitli film festivallerinde gösterilmesi planlanıyor. 

Başrollerinde Baran Şükrü Babacan, Eylem Yıldız ve Funda Eskioğlu‘nun bulunduğu filmin yapımcılığını Drama Yapım üstleniyor. Film, oyuncu olan Umut ve yönetmen karısının yıllardır görmediği annesiyle ansızın ortadan kaybolma hikayesini konu alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up