Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Umarım Levent Kırca Sarhoştur…

Yayınlandı

tarihinde

muhammeduyar copy

Levent Kırca yıllardır başarıyla oynadığı sarhoş rolünü aratmayacak olaylara imza atmaya devam ediyor.

Ayık bir insanın ömrü hayatında kırmayacağı potları ardarda kırmaya devam eden Kırca en son Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu hakkında çok çirkin ifadelerde bulundu.

Yukarıdaki sarhoş ve pot kırmak gibi kelimeleri bilinçli kullandım.

2012 Türkiyesi’nde bir sanatçının çıkıp herkesin içinde “Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu dü……..” gibi ifadeler kullanması ve daha üzerinden günler geçmeden bir başka etkinlikte sanatçı arkadaşları hakkında “yüzlerine tükürüyorum” gibi ifadeler kullanan bir insanın ayık olmasını ve bunları bilinçli söylemesini kaldıramam, kimse kaldıramaz.

Ya da bahsettiğimiz konunun içerisinden “sanat”  ve “sanatçı” kavramlarını çıkartıp konuyu öyle ele alacağız.

Bu ülkede belki yüz binlerce insan “Olacak O Kadar” izleyerek büyüdü.

Hiç unutmam henüz ilkokula giderken yılsonu oynadığımız bir skeçte Levent Kırca rolünü oynamıştım.

Hani şu kafasına balta saplanıyor ve ardından eşi de “Ne koydun la kafana?” diyor ya, işte o sahneyi canlandırmıştık.

Tabii o zamanlar skeçlerin başında “Zaman hızla akıp gidiyor sevgili seyirciler, zamanla birlikte o eski anlayışımız ve hoşgörümüz de hızla akıp gidiyor. ” gibi sözler oluyordu ve bizlerde o izlediğimiz kısa skeçlerden uzun hisseler çıkarma gayesi güdüyorduk.

Ve fakat insan ne oldum değil ne olacağım demeli. Yıllarca bazı değer(!)leri ekranlara taşımaya çalışan ünlü Levent Kırca Beyefendi şimdilerde o eski halini aratıyor.

Kırca, son olarak dün önümüze düşen haberlerde Kayseri’de Sabancı Kültür Sitesi’nde katıldığı bir programda söylediği ”Ben sizlere sanat alanındaki dönek arkadaşlarımdan söz edeyim. Onlar da beni son derece üzüyor. Sezen Aksu ile başlayan döneklik furyası Halil Ergün ile devam etti ve en son Ali Poyrazoğlu girdi devreye. ‘Hükümetin yaptıklarını çok beğeniyorum’ dedi. Ben bunlara artık söz söylemiyorum gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Artık bu insanların dönüşü diye bir şey olamaz. Dönseler de onları bağrımıza basmamız artık mümkün değil. Benim için onlar birer vatan hainidir bunu açıkça söylüyorum” sözleriyle yer aldı.

Bir sanatçı siyasi bir görüşe sahip olabilir.

Ama siz topluma mâl olmuş bir sanatçı iseniz bu tarz açıklamaları yaparken çok dikkatli olmak durumundasınız.

Gidip o arkadaşınızın yüzüne bunları ifade edebilirsiniz.

Ama herkesin içerisinde insanları bu şekilde itham etmek bir sanatçıya yakışmıyor.

Eğer ben böyleyim diyorsanız -bir kere daha söylemek ihtiyacı hissediyorum- “sanatçılık” vasfını bir kenara koyup lütfen politikacı olun.

Dolayısıyla bizim gözümüzde kıymetli birer sanatçı(!) olan Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu gibi isimler de sizin “arkadaşlarım” ifadenizin içinden kurtulmuş olsunlar.

Bu arada son olarak yukarıda bahsettiğim skeçte sevdiğim bir başka güzel sahneyi de sizlere aktararak kapatayım konuyu.

Levent Kırca kafasında balta ile eve gelir…

“Oya Başar: Ne oldu la?

Levent Kırca: Ya hiç sorma… Rıza’yla tartıştık…

Oya Başar: Sende de hiç beyin yokmuş be!

Levent Kırca: He doğru! Herife gavat dedim çok ağırına gitti.

Oya Başar: Yok lan, yarıktan kafanın içi görünüyor, aha fındık kadar beyin var.”

twitter.com/muhammeduyar

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler