Uluslararası Zeugma Film Festivali Başlıyor

Festivaller

15458717087_e6dcea49be_o

Yurtiçi ve yurtdışı’ndan önemli filmleri Gaziantepli sinemaseverlerle buluşturacak festival, Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda gerçekleşecek açılış töreni ile bu akşam 19:00’da perdelerini açıyor.

Gaziantepli ünlü yazar Ahmet Ümit’in de destek verdiği festival kapsamında 3 Kasım Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’ndaki galada usta oyuncu Kadir İnanır’a “Yaşamboyu Onur Ödülü” takdim edilecek.

4 Kasım Salı günü ise “Bir Ses Böler Geceyi” filminin gösterimi öncesinde yönetmen Ersan ARSEVER ve Ahmet ÜMİT’le “Edebiyat ve Sinema” başlıklı söyleşi gerçekleştirilecek.

4 Kasım ayrıca Gaziantep H Tipi cezaevinde Yönetmen Murat Saraçoğlu Oyuncu Mesut Akusta ve Senarist Serkan Tarhan’ın katılımıyla ‘Deli Deli Olma’ filmi gösterilecek ve bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Sinemaseverler, bu yıl İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) tarafından gerçekleştirilen Filmekimi seçkisi festival içerisindeki programlarda seyirciyle buluşuyor.

Festival Kataloğu için Tıklayın!

Festival kapsamında Fransız Kültür Merkezi, Norveç Büyükelçiliği ve İKSV’nin desteklediği 16 yabancı uzun metrajlı film Gaziantepli sinemaseverleri bekliyor. Ayrıca 15 yerli yapım uzun metrajlı film, yönetmen ve oyuncularıyla Gazianteplilerle buluşacak.

Bilgi için: www.kirkayak.org

 Uluslararası Zeugma Film Festival Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up