Uluslararası Sinemalar Birliği Hükümetlerden Destek İstedi

Dünya Günün Haberi
Koronavirüs salgını yüzünden kapatılan sinemalara destek amaçlı Uluslararası Sinemalar Birliği, hükümetleri yardım etmeye davet etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sinema sektörünü büyük ölçüde etkiledi. Salgının yayılmasını önlemek için dünya genelinde birçok sinema salonu kapatıldı. Sinemaların kapatılmasının ardından çoğu salon sahibi kapılarını tekrar açamayabileceklerini duyurmaya başladı.

Dünya çapında birçok ülkede kalabalık oldukları ve virüsün yayılmasını hızlandıracağı gerekçesiyle sinemaların kapatılmasının ardından Uluslararası Sinemalar Birliği devletlere çağrı yaparak, sinema salonlarının destek alamazlarsa tekrar açamayabileceklerini duyurdu.

Uluslararası Sinemalar Birliği, hükümetlere yaptığı açık çağrıda “Avrupa sinemalarının kurtulmasını sağlamak ve yüzleştikleri eşi benzeri görülmemiş bu zorlukları aşmak için ulusal yönetimleri gelecek haftalar ve aylar süresince yapabilecekleri her şeyi yapmaya çağırıyoruz. Tüm film ve sinema sektörü bu işte birlikte. Ancak birbirimizi destekleyerek bunu başarabiliriz. Avrupa sinemaları için ortak düşüncemiz mevcut zorluklardan geçerek yeniden kültür ve toplumun canlı yuvası olmaları.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up