Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali’nde Son Başvuru Tarihi 13 Nisan!

Festivaller Genel Kısa Filmler Manşet

timthumb

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi organizatörlüğü’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle bu yıl 8 – 9 -10  Mayıs 2013 tarihleri’nde 13’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Kısa- CA Öğrenci Filmleri Festivali’nde başvurular 13 Nisan 2013 tarihinde sona erecek.

8 – 9 – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenecek festivale dünyanın en büyük kısa film festivali olan Clermont – Ferrand Fim Festivali yöneticileri’nden Laurent  Guerrier ve Prag FAMU Film Akademisi Dekanı Pavel Jech jüri üyesi olarak davet edildi.

c'aÃÄ dire- c'dans l'air

Başvuru Koşulları

 Yarışmaya katılacak filmler istenilen formatta üretilebilir.

 Filmler, DVD (VOB) ve MPEG2 formatlarında 2’şer kopya ile teslim edilmelidir.

 Başvuruda bulunacak kısa filmlerde tür ve tema sınırlaması yoktur. Filmler kurmaca, deneysel, belgesel, animasyon türde olabilir.

 Başvuruda bulunan filmlerin süresi 30 dk ile sınırlıdır.

• Yarışmaya ön lisans, lisans veya lisans üstü eğitim alan öğrencilerin yanı sıra, ayrıca yurtdışında okuyan tüm öğrenciler katılabilir.

 Yarışmaya katılmak üzere başvuran filmler, bir ekip tarafından üretilmiş olsa da, başvuru filmin yönetmeni tarafından yapılmalıdır.

 Katılımcılar birden çok filmle yarışmaya katılabilirler.

 Yarışmaya katılan adaylar, şartnamede yer alan koşulları kabul etmiş sayılırlar.  Başvuruda bulunan katılımcılar, filmleri ile birlikte aşağıdaki doküman ve materyalleri; en geç 05 Nisan 2013 tarihine kadar; Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsü İletişim Fakültesi Kısa-Ca Film Atölyesi adresine, kargo veya taahhütlü posta ile teslim etmelidirler.

 Başvuru için gerekli olan materyaller;

o Katılımcı tarafından doldurularak imzalanmış “başvuru formu” (İnternet Sitemizden İndirebilirsiniz)

o Filme ait 1 set fotoğrafı, filmden bir kare ve filmin sinopsisi ( Türkçe / İngilizce olmak üzere ve 50 kelime ile sınırlıdır )

o Yönetmenin özgeçmişi, fotoğrafı, iletişim adresi ve telefonları

o Filmin DVD (VOB) ve MPEG2 formatında 2’şer kopyası.

* Başvuru şartlarında yazan materyallerden herhangi bir eksik olduğu taktirde başvurunuz geçersiz kabul edilir.

Başvuru Formunu İndirmek İçin Tıklayınız!

İLETİŞİM

Adres: Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Kısa-Ca Film Atölyesi Kampus / Konya Kısaca Film Atölyesi:  0(332) 223 36 99

Fax : 0332 241 01 87

İsim Soyisim & E-mail & GSM : Osman Aday – [email protected]   –  +905552788822   +905552788822

kisaca

Sinefesto | Emre Karakuş

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up