Uluslararası Changing Perspectives Kısa Film Festivali Programı Açıklandı

Festivaller

Katadrom Kültür Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Changing Perspectives Kısa Film Festivali programı açıklandı.

Bu yıl, 05 – 08 Mayıs 2016 tarihleri arasında dördüncü kez düzenlenecek olan festival, fiziksel ve düşünsel sınırlara, mülteci ve göçmen sorununa odaklanan Sınır; kültürel görüş ve yaşam farklılıkların ortaya konduğu Kültürel Bakış; değişimin kendisine, düşüncesine ve pratiklerine yoğunlaşan Değişim Deneyimi; korku filmlerinden oluşan Ürkünç; komedi filmlerinin yer aldığı Gülünç; kadın öykülerini ve deneyimlerini anlatan Mor Portreler ve çocuklara dair filmlerin gösterileceği Kaleydoskop gibi bölümlerden oluşuyor.

neden-tarkovski-olamiyorum

Festival, bu yıl ilk kez Yeşilçam Sineması Film Günleri başlıklı özel bir bölüm ile Türk sinemasını da selamlıyor. Bu bölümde Kar Korsanları, Çekmeceler, Neden Tarkovski Olamıyorum…, Çekmeköy Underground, Firak, 40 Metrekare Almanya, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku ve Asasız Musa filmleri yeniden sinemaseverlerle buluşacak.

Elliye yakın ülkeden 100’ü aşkın yönetmenin çalışmalarını İstanbul’a getiren festival bünyesinde Take Me To Jermany isimli bir fotoğraf sergisi ve atölyeler de takip edilebilir.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up