Uluslararası Antalya Film Festivali Başvuruları Başladı

Festivaller Günün Haberi

Uluslararası Antalya Film Festivali Yarışma filmleri için başvuru tarihi başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 55. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin yarışma filmleri için başvurular alınmaya başlandı. Festival bu yıl 29 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bütün filmlerin tek bir kategoride yer alacağı yarışmaya son başvuru tarihi ise 24 Ağustos olarak açıklandı. Festivalde yarışmak isteyen uzun metraj filmler için yönetmelik ve başvuru formları, festivalin resmi internet sitesi www.antalyaff.com adresinde yayımlandı.

Yarışma sonucunda; ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen,’ En İyi Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘Jüri Özel Ödülü’, ‘Dr. Avni Tolunay İzleyici Ödülü’, ‘Behlül Dal Ödülü’ ile ‘Onur Ödülleri’ olmak üzere toplam 8 kategoride ödül dağıtılacak. ‘En İyi Film’ ise Altın Portakal Heykelciği ve 50 bin Avro para ödülünün de sahibi olacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up