Uluslararası Adana Film Festivali’nde Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

AFF Haberleri Festivaller Manşet

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’nde onur ödülleri sahiplerini buldu.

Festivalde bu yıl Ayla Algan ve Murat Soydan ile yazar Osman Şahin onur ödülüne layık görüldü.

IMG_20160921_104638

Tören, yakın zamanda kaybettiğimiz Tarık Akan’a saygı ile başladı. Aktörün sanat hayatına dair satırbaşları izleyiciye sunuldu. Daha sonra festivale katkılarından dolayı aralarında Sinefesto’nun da bulunduğu medya kuruluşlarına teşekkür plaketi verildi. Ardından Ayşegül Aldinç kısa bir konser verdi.

IMG_20160921_104646

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bu festival sadece Adana’nın kültür ve sanatsal anlamında tanıtımı değil, aynı zamanda ülkemizin, milletimizin kültürüne, sanatına vermiş olduğu bir destektir. Biz festivalimizi ciddi bir şekilde sürdürürken, bir yandan da sürekliliğini temin ediyoruz. Her yıl daha iyisini yapmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Tarık Akan’ın sinemamıza katkılarını da hatırlatan Sözlü, “Türk sinemasının büyük ustası Tarık Akan’ı da kaybettik. Tarık Akan da bu festivalde birinciliği yaşamıştır. Bu festival Tarık Akan’a Türk sinemasının duayeni olduğunu göstermiş ve yaşatmıştır. Tarık Akan gerçekten Türk sinemasının en yakışıklısıydı. Ama yakışıklılığının ötesinde duruşu olan, omurgalı bir adamdı” diye konuştu.

IMG_20160921_104658

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up