Ukrayna’da Türk filmi günleri başlıyor

Türkiye

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de, Türk Kültür Günleri kapsamında, T.C. Kiev Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliğince Türk Filmleri Günleri gerçekleştirilecek.

1 Haziran tarihinde başlayacak ve 5 gün devam edecek etkinlikte son zamanlarda vizyona giren 5 Türk filmi Ukraynalı izleyicilerle buluşacak. Türk film günlerinin açılış filmi olan ve bu sene vizyona giren Kavşak filminin gösterimine yönetmen ve oyuncular da katılacak.

Kültür ve Tanıtma Müşaviri Berat Yıldız, 2010 senesinde 70’e yakın Türk filminin vizyona girdiğini bu sayının 2011’de daha da artacağını belirterek artık Türk sinemasının dünyadaki en önemli sinema endüstrilerinden biri haline geldiğini vurguladı.

En son Cannes’da yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın bir kez daha ödül aldığını, bunun da bütün bu gelişmelerin bir nişanesi olduğunu belirten Berat Yıldız; “Biz de başarıyı bu tarz festivallerle dünyadaki bütün ülkelere taşıma niyetindeyiz” dedi. Filmler çok düşük ücretlerle Kiev’in merkezindeki Jovten sinemasında izlenebilecek.

Festivalde gösterilecek filmler sırasıyla Kavşak, Çakal, Bahtı Kara, Çoğunluk ve Zefir olacak.

[Haber7.com]

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up