Uggie Oscar’a Davet Edilmedi!

Dünya Manşet

“The Artist” filminin “Altın Tasma” ödüllü oyuncusu Uggie’nin, gelecek hafta yapılacak Oscar Ödül Töreni’ne katılmayacağı açıklandı.

On dalda Oscar’a aday gösterilen filmin dağıtımını üstlenen Weinstein Company tarafından yapılan açıklamada, Uggie’nin ödül törenine davet edilmediğini belirtti. 10 yaşındaki Jack Russell Terrier cinsi Uggie’nin 26 Şubat’taki Oscar Ödül Töreni’nde sunucu Billy Crystal ile küçük bir gösteri yapması bekleniyordu.

“The Artist” filminin çekimlerinin ardından emekli olan Uggie, Pazartesi bir filmde oynayan en başarılı köpek seçilerek bu yıl ilki dağıtılan “Altın Tasma” ödülünün sahibi olmuştu.

Oynadığı Jack rolüyle dünya çapında ün kazanan Uggie, geçen yıl da “The Artist” filminin dünya prömiyerinin yapıldığı Cannes Film Festivali’nde “Köpek Palmiyesi” ödülünü kazanmıştı.

sabah

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up