Ücretsiz Kısa Film Atölyesi İçin Başvurular Başladı

Manşet

istanbul-sinema-merkezi-1

İstanbul Tasarım Merkezi bünyesinde 2013 ve 2014 yılında birçok ödüllü filmin üretildiği Kısa Film Atölyesi’nde üçüncü dönem eğitimlerine Esenler Belediyesi işbirliği ile başlıyor.

Geçen yıllarda olduğu gibi yine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan atölyeye katılmak isteyenler için önkayıt başvuruları 31 Ekim‘de sona erecek, 01-12 Kasım 2014 tarihleri arasında yazılı sınav yapılacak.

Atölyede yer almak isteyen öğrenciler öncelikle internet üzerinden ön başvuru formunu dolduracaklar. Ardından yazılı bir sınava girecekler. (Yazılı sınav mülakata girmek için zorunludur.) Bu sınav sonrası yapılacak mülakat sonucunda başarılı olan 30 kişi, İstanbul Sinema Merkezi’nde 3 aylık ücretsiz eğitim almaya hak kazanacak.

3 Aylık eğitim süresince öğrenciler, birbirinden değerli eğitmenlerden İstanbul Sinema Merkezi’nin özgün içeriğe sahip müfredatına tabi olacaklar. Uygulama ağırlıklı programın sonucunda atölyeye katılan öğrenciler, bir film yapım sürecinin her aşamasını tecrübe etmiş olacaklar. Eğitim sonunda çekilecek olan kısa film ekibinde yer alacaklar. Dersler cumartesi ve pazar, günde 6 saat olmak üzere, saat 10:00 ila 17:00 arasında yapılacak.

EĞİTMENLER

Alpgiray M. Uğurlu – Yönetmen

Burak Türker – Oyuncu

Celil Civan – Sinema Yazarı

Eşref Büyüksofuoğlu – Sanat Yönetmeni

Gökhan Yorgancıgil – Senarist/Yönetmen

İsmail Doğu – Yapımcı / Yönetmen

Koray Sevindi – Yönetmen

Seyit Çolak – Yönetmen

Sinan Sertel – Yönetmen

Tülin Tezel – Yönetmen / Yapımcı

Önkayıt ve ayrıntılı bilgi için: http://www.istanbultasarimmerkezi.org/

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up