Üç Yol’un Ulusal ve Uluslararası Festival Yolculuğu Devam Ediyor

Festivaller

üçyol2

Bosna’da yaşanan katliam sonrasında kayıpları ve toplu mezarları konu edinen ilk Türk filmi özelliğini taşıyan Üç Yol’un yurtiçi ve yurtdışındaki gösterimleri sürüyor.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivalleri’nde sinemaseverlerle buluşan, 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Kategorisinde yer alan, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından 2013 yılının en iyi film ödülüne layık görülen Üç Yol, 1 – 10 Şubat tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da bu yıl 32.’cisi düzenlenen Fecr Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü “Kristal Simorg”u kazanmıştı.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Filmin Foto Galerisi için Tıklayın!

Balkon Film yapımcılığında, yönetmenliğini Faysal Soysal’ın üstlendiği, başrollerinde Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Turgay Aydın, Alma Terzic, Faketa Salihbegovic ve Rıza Akın’ın yer aldığı Üç Yol, 25 Nisan’da Kosova’da başlayan Uluslararası Pristina Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma bölümünde gösterilecek. 29 Nisan’da gerçekleşecek filmin gösterimine yönetmen Faysal Soysal ve oyuncu Nik Xhelilaj katılacak.

Üç Yol filminin Gaziantep’te düzenlenecek 4. Nar Film Festivali’ndeki gösterimi ise 15-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Ayrıca filmin Afrika Kıtası prömiyeri 6-10 Mayıs tarihlerinde Tunus Med Memories Festivalinde yapılacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up