Üç Yol’un Türkiye Prömiyeri Altın Portakal’da

Festivaller

Şair Faysal Soysal’ın ilk uzun metraj filmi ‘Üç Yol’un  özel gösterimi 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapıldı.

Üç Yol

Atatürk Kültür Merkezi’nin Aspendos salonundaki filmin özel gösterimine yönetmen Faysal Soysal, oyuncular  Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Faketa Salihbegovic, Rıza Akın ile filmin görüntü yönetmeni Şahin Sisic katıldı. Filmde oyuncuların performansları, görüntü ve müzik çok beğenildi. Antalya halkı filmi bol bol alkışladı.  Yönetmen ve oyuncular fuayede de halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Antalya halkının büyük beğenisini kazanan ‘Üç Yol’ filminin yönetmeni ve oyuncuları filmin gösterimi sonrasında basın toplantısına katıldı. Festival kortejine rağmen geniş katılımlı gerçekleşen basın toplantısında Faysal Soysal’a filmini neden Saraybosna ve Hasankeyf’te çektiği, doğudaki aşk kavramı ve üzerinde çalıştığı yeni sinema dili üzerine sorular soruldu.  Soysal, sinema anlayışının politik olmayan, barışçıl, kucaklayıcı özellikle hakikati, güzelliği, hayatın derin anlamını, aşkın ve rüyaların izinden arayan ve toplamda insan olmanın, kardeş olmanın ortak erdemli duygularına işaret eden bir sinema olduğunu belirtti.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up