‘Üç Yol’a İlk Ödül

Türkiye

Üç Yol4

Faysal Soysal’ın ilk uzun metrajlı filmi olan ve Bosna savaşını anlatan ilk Türk filmi olma özelliği taşıyan Üç Yol filmine ilk ödül geldi.

Balkon Film yapımcılığında, yönetmenliğini Faysal Soysal’ın üstlendiği, başrollerinde Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Turgay Aydın, Alma Terzic, Faketa Salihbegovic ve Rıza Akın’ın yer aldığı, Bosna’da yaşanan katliam sonrasında kayıpları ve toplu mezarları konu edinen ilk Türk filmi özelliğini taşıyan Üç Yol filmi, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından 2013 yılının en iyi film ödülüne layık görüldü.

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivalleri’nde sinemaseverlerle buluşan, 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Kategorisinde yer alan Üç Yol, 1-10 Şubat 2014 tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da bu yıl 32’incisi gerçekleşecek Fecr Film Festivali’nin Uluslararası bölümü olan ‘Cinema of Salvation’ bölümünde yarışmaya da hak kazandı.

Foto Galeri için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up