‘Üç Yol’ Tv’de İlk Kez Bu Akşam TRT 1’de

TV'de Sinema

Srebrenitsa katliamının konu edildiği ‘Üç Yol’ TRT 1 ekranlarında.

[KGVID width=”625″ height=”350″]https://www.sinefesto.com/wp-content/uploads/2014/07/Üç-Yol-Fragman.mp4[/KGVID]

Sırbistan’ın Bosna’ya saldırısından sonra toplu mezardaki cesetleri yakınlarına ulaştırmak için BM tarafından kurulan çalışmaya gönüllü olarak katılan Batmanlı Bünyamin ile yarı Sırp yarı Boşnak Zeliha’nın rüyalar ve gerçekler ekseninde süren acılı öyküsü, bugün 22:40’ta TRT’de izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin Künyesi için Tıklayın

Yönetmenliğini Faysal Soysal’ın üstlendiği, başrollerinde Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Turgay Aydın, Alma Terzic, Faketa Salihbegovic ve Rıza Akın’ın yer aldığı ‘Üç Yol’ yönetmenin ve Bosna’da yaşanan katliam sonrasında kayıpları ile toplu mezarları konu edinen ilk yerli film özelliği taşıyor.

Filmin Foto Galerisi için Tıklayın

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşan, 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Kategorisinde yer alan, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından 2013 yılının en iyi film ödülüne layık görülen Üç Yol, 1 – 10 Şubat tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da bu yıl 32.’cisi düzenlenen Fecr Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü ‘Kristal Simorg’u, 25 Nisan – 2 Mayıs tarihlerinde Kosova’da gerçekleşen Pristina Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Oyuncu Ödülü’ne değer görülmüş, Ankara’da 5 – 15 Haziran tarihlerinde düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ‘En İyi Umut Veren Yeni Yönetmen’ ödülüne değer görülmüştü.

Filmin Yönetmeni Faysal Soysal İle Röportaj

6 – 10 Mayıs tarihlerinde Tunus Med Memories Film Festivali, 15 – 19 Mayıs’ta Gaziantep 4. Nar Film Festivali, 21 – 25 Mayıs tarihlerinde  2. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’nde izleyicilerle buluşan yapım, 16 – 23 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Kosova İpek Türk Sinema Haftası’nda Açılış Filmi olmuş ve 1 – 6 Ağustos tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan 32.Uruguay Kış Film Festivaline seçilmişti.

Üç Yol Film Afişi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up